Wpis z mikrobloga

@Jebwleb: ostatnio rozmawiałem z osobą, która pragnie oddać głos na nowoczesną. Człowiek ułożony, ma rodzinę, własny biznes i przychody wystarczające by co pół roku kupować nowe mieszkanie itd. Głowa na karku i całkiem sporo oleju w głowie- także to nie jakiś młodzieniec wierzący w cuda.
Osoba ta popierała swój wybór postaciami i przeszłością Petru i Balcerowicza - skupiając się na ich wykształceniu ekonomicznym. Myślę, że to właśnie to może sprawiać, że
@Radeg90: @zly_dzien: O czym Wy piszecie? Przecież to nie ma żadnego znaczenia. Ta partia powstała aby ratować "układ" jaki istnieje od 8 lat w Polsce. Partia ma przejąc ludzi którzy odpływają od PO aby przypadkiem nie dopłynęli do PISu. Przecież jak Kaczyński wygra to roz****li, razem z Macierewiczem wszytko w drobny mak. Dużo ludzi straci prace. I to oni walczą jak mogą.
@Jebwleb: To, że Nowoczesna to jest PO bis to nie musisz mi tego tłumaczyć bo to wiem. Natomiast nie wiem co masz na myśli pisząc "Dużo ludzi straci prace" - chodzi Ci o kowalskich czy o powiązanych z układem?
@Jebwleb: Pytałeś kto głosuje na nowoczesną, więc podałem Ci jedyny przykład jaki znam. Widzisz ludzie porzucają wierzenia w PO lub PIS i szukają alternatywy, Kukiz zna się na muzyce, Korwin jest zbyt kontrowersyjny, a Palikot to pajac. Więc... automatycznie kierują się do "nowego" tworu na polskiej scenie politycznej. Sondaże ponadto są zawsze układane pod tego kto płaci, a ludzie mają instynkt stadny, więc warto zawyżać ich poparcie - myślę, że stąd