Wpis z mikrobloga

To zdjęcie jest robione Celestronem C9.25, którego mam na własnosć. Na czas zaćmienia miałem też pożyczonego Sky-Watchera BKED80, którym robiłem większość fotek.
  • Odpowiedz
@namrab ale jakość!
jak uzyskałeś taką ogniskową? czym robiłeś zdjęcie (jaki detektor)? robiłeś serie zdjęć i potem obrabiałeś czy film nagrałeś? jakich programów użyłeś?
  • Odpowiedz
@3w4koreii: To jest natywna ogniskowa mojego teleskopu, nie potrzeba żadnych dodatkowych akcesoriów. Zdjęcie robione kamerką ZWO ASI174MM. Tutaj dokładniejszy opis procesu powstawania fotki.

@enron: W polskich sklepach jest za około 6500-6800 zł. To jest koszt samej tuby, do której trzeba doliczyć jeszcze cenę montażu z prowadzeniem (co najmniej HEQ5, optymalnie NEQ6), a do robienia tego typu zdjęć przyda się jeszcze bardzo szybka kamerka o szerokiim polu
  • Odpowiedz
@enron: W polskich sklepach jest za około 6500-6800 zł. To jest koszt samej tuby, do której trzeba doliczyć jeszcze cenę montażu z prowadzeniem (co najmniej HEQ5, optymalnie NEQ6), a do robienia tego typu zdjęć przyda się jeszcze bardzo szybka kamerka o szerokiim polu widzenia, a w laptopie dysk SSD potrafiący obsłużyć zapis 400 MB danych na sekundę.


@namrab: heh, czyli raczej poczekam aż moje przedszkolaki osiągną pełnoletność i
  • Odpowiedz