Wpis z mikrobloga

@mazursky: proste ściany, panele czy nie odskakuja, okna czy są proste i czy szczelne, gniazdka, sprawdź czy framugi są prosto, bo w jednym mieszkaniu widziałem tak krzywe ze drzwi się nie domykaly i to w łazience...
  • Odpowiedz
@mazursky: co do piwnicy to czy są szczelne w miarę. Do tego rury jak idą i czy są dobrze zamontowane żeby Ci nie zalało któregoś razu. Garaż to tez szczelność, jak drzwi działają i jeśli jest zjazd do garażu to czy będzie wystarczająco dużo studzienki czy czegokolwiek żeby woda mogła odejść jak będzie mocny deszcz
  • Odpowiedz
@BumbOlo: Ok, dzięki. Czy w Twojej opinii wystarczy do sprawdzenia ścian poziomnica 1m? Paneli i drzwi wewnętrznych brak. Gniazdka mogę sprawdzić jakąś lampką, ale na okna nie mam pomysłu - w necie można znaleźć #protip z kawałkiem papieru wciśniętym pomiędzy ramę i skrzydło - jak da radę wyjąć przy zamkniętym oknie to okno do wyregulowania - nie wiem czy ten sposób jest miarodajny - podpowiesz?
  • Odpowiedz
@mazursky: Weź ze sobą fachowca, bo sam nie sprawdzisz czy wszystko jest ok.

Do sprawdzenia jest mnóstwo rzeczy. Chociażby spady na balkonie żeby się woda nie zbierała, poziom podłogi i ścian. Na pewno trzeba też sprawdzić wszystkie szyby dokładnie czy nie są zarysowane [na brudnych nie zobaczysz rys], sprawdź czy okna/drzwi od balkonu bez problemu się otwierają, uchylają i zamykają bo mogą być źle wyregulowane.

U mnie fachowiec znalazł koło 15
  • Odpowiedz
@deroo: Ok, dziękuję bardzo za odpowiedź. Trochę ciężko będzie mi zorganizować kogoś na jutro, ale po Twoim wpisie bardziej się przyłożę. Można podpytać ile kosztowała taka usługa?
  • Odpowiedz
@mazursky: Zależy jak się umówisz, u mnie przy odbiorze był facet, który mi wykańcza mieszkanie, więc to było w ramach całej usługi. Ale sam odbiór myślę max 150-200zł. Są firmy które się tym zajmują, także jak teraz podzwonisz, to na pewno kogoś znajdziesz.
  • Odpowiedz
@mazursky: Sprawdz dokladnie okna od balkonu. Czesto docinaja tam barierki i jakis opilek laduje w ramie. Parapety tez mogli porysować przy pracach. Ponoć zwykle w łazienkach płytki są niechlujnie poukłane. Przydała by Ci sie 2m łata żeby sprawdzić piony i spadki oraz płaszczyzny
  • Odpowiedz
@mazursky: Ja brałem fachowca, bierze około 200-250 zł w zaleznosci od powierzchni. Ale facet przez pełne 2 godziny miał co robić. A z pozoru przecież puste mieszkanie :) Mierzone wszystkie piony i poziomy, kąty w rogach. Czy nie ma rys na szybach, czy kanały wentylacyjne są dobrze zrobione i wyprowadzone, czy drzwi są dobrze osadzone no i dokładnie mierzy powierzchnię laserowym miernikiem. No i też sporo się dowiedziałem odnośnie tego, jakie
  • Odpowiedz
@mazursky: radzę zdecydowanie wynająć fachowca. Nie po to ładujesz górę hajsu w mieszkanie, żeby teraz dać sobie wcisnąć usterki przez własną (niezawinioną oczywiście) niewiedzę.
  • Odpowiedz
@mazursky: kąty ścian, powierzchnie tynku - czy uszkodzenia mechaniczne, czy równe - szczególnie przy wszystkich podejściach wod-kan; powierzchnie sufitów - czy proste, równo przeszpachlowane; posadzki - wszelkie pęknięcia, miejsca styku posadzka-ściana; w przypadku zabudowy STG - piony i kąty takich pudełek; szachty łazienkowe - to samo;
generalnie warto iść z jakimś majsterkowiczem znającym normy, zabrać kątownik i łatę 2m (kontrolna)
  • Odpowiedz