Wpis z mikrobloga

@Mikunda: to nie jest obsadka tylko pióro wieczne, stalówki do obsadek wyglądają zupełnie inaczej.
@Franek666: nie wiem co to za konkretnie model ale jak chcesz kupić piszące tak samo to kup Lamy Joy 1.9 mm, Pilot Parallel 2.4 albo 3.8 mm, Pelikan Script 2.0, Kaweco Calligraphy 1.9 lub 2.3 albo Pilot Plumix BB. Ostatecznie jak chcesz bardzo ciąć koszty to jak znajdziesz w domu jakieś tanie pióro wieczne mogę przerobić
  • Odpowiedz
@Franek666: z całej wymienionej przeze mnie paczki najbardziej polecam Pilot Parallel, bo ma w komplecie tłoczek - nie musisz kupować nabojów tylko napełniasz z kałamarza, i jest niesamowity, nigdy się nie zacina, masz do wyboru 4 grubości od 1.5 do 6 mm, a jeśli obrócisz stalówkę o 90 stopni można pisać cieniutką linię krawędzią, normalne pióra na to nie pozwalają, a jako drugie bym wybrał Lamy bo jest fajne stylistycznie :D
  • Odpowiedz
@Franek666: też miałem Pilota z tą szerokością stalówki, chociaż przy tak dużej musisz pisać większe litery, ogólnie przyjmuje się że mała litera (ale bez kresek pionowych, czyli np. a, o, e itd) musi mieć wysokość cztery razy szerokość stalówki, wysokość litery z kreskami (h, y, g, k itd) 6 szerokości, a wielka litera 8. Chociaż najważniejsze żeby sprawiało frajdę :D
  • Odpowiedz
@xerxes931: zakupiłem, pobawiłem się i jestem zachwycony, dzięki mirasku! Jakiej firmy polecasz kupić atrament aby napełnić nabój? Hero chodzi po taniości ale słyszałem że zasycha łatwo.
  • Odpowiedz
@Franek666: no przecież pisałem powyżej jakie :D Ja do kaligrafii najczęściej używałem Pelikana czarny i turkus, i J. Herbin Verdigris - świetny granat, ale to musisz kupić z internetu i trochę kosztuje.
  • Odpowiedz