Wpis z mikrobloga

Witam,

Nigdy nie gralem w zadne planszowki oprocz Monopoly albo Chinczyka i chcialbym sprobowac cos lepszego. Przeglądając tag to widze, ze ludzie polecaja Carcasonne albo Osadnicy.

Tak wiec potrzebuje gry dla poczatkujacych w tym temacie (okolo 4 osob zapewne). Zeby gra byla przystepna tez dla rozowych paskow, ktore nie mialy nigdy stycznosci z RPG, karciankami czy tam strategiami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wazne tez, aby byly jakies elementy wspolzawodnictwa, czy tam interakcji miedzy graczami.

Realia mysle bardziej przeszlosc, niz przyszlosc i jakies kosmosy. Z gory dzieki

#grybezpradu #gryplanszowe
  • 16
@saw24: Dla takiej grupki 4-osobowej to ja bym polecał np. Tikal albo może grę roku 2014 Potwory w Tokio

Obie te gry podobają się dziewczynom (tak tak, ta druga też!).

Fajnie sprawdzi się też Splendor, jutro chyba dokończę jego recenzję i też dobrze się nim bawiłem, choć tu akurat interakcji za wiele nie ma :)

Dziewczynom bardzo podoba się też CV, ale interakcje to tylko z dodatkiem (bodajże za 25zł).
@saw24: Na początek tylko wsiąść do pociągu. U nas to jedya gra która się sprawdziła, nie ważne kto zapraszaliśmy. No i przynajmniej 3 znajomych nie grających w planszówki ją kupiło po rozgrywce u nas a to już coś.
@deeprest: @jasiek12321: @sortris: Im wiecej przegladam tych planszówek tym wieksze niezdecydowanie :D Mysle, ze postawie na klasyke, czyli carcassone albo catan - dobrze, ze wg opisu sklepu maja wspolczynnik losowosci 4 na 6 pkt. Przynajmniej nie bedzie tak ze jedna osoba bedzie wygrywala i sie inne do tego nie zraza =]
@saw24: Potwierdzam, jak ktoś już tu napisał, Potwory w Tokio - nawet podstawkę (niedawno ukazał się dodatek w polskiej wersji). Można ją wyrwać grubo poniżej 100 złotych, mnie się udało za 70 z wysyłką, ale to było kilka miesięcy temu (gra nowa).
@saw24: Jak się przymierzasz do kupowania większej ilości planszówek to polecam planszówkowy bazar pod skrzydłami pegaza. Możesz kupić tam używane (czasem też nowe) gry, za niższą cenę.
@saw24: moim zdaniem bardzo dobry wybór. Mam wszystkie gryz które wymieniłeś i zawsze wszystkim przypadały do gustu. Sabotażysta to doskonała gra inprezowa i na wyjazdy, nawet dla 4 osób. List miłosny nawet dla samych facetów daje radę. Nie ma to jak 5 mężczyzn (hetero, żeby nie było) i whisky w szklankach, a na stole ta właśnie karcianka ( ͡° ͜ʖ ͡°)