Wpis z mikrobloga

Mirki, jakiego edytora kodu używacie?
Z jakich dodatków/pluginów/wtyczek korzystacie?
Sublime text, Atom, Webstorm, Brackets, Notepad++, Vim, Emacs, Visual Studio Code, coś jeszcze innego?
Odpowiadając napiszcie proszę przy czym pracujecie (jak wiadomo technologia często wymusza edytor).

Pytanie skierowane przede wszystkim do frontendowców, jednak chętnie poznam też opinię reszty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #webdev #javascript #frontend #sublimetext #webstorm #vim #emacs #css #es6 #html

  • 15
@kary_koniu: hehe niedawno zadawałem podobne pytanie, męczyłem nawet kilku Mirków. Sam dość długo używałem Vima, emacs jakoś mi nie podchodzi. Notepad++ to wiadomo, że tylko windows.

Obecnie jestem w trakcie przesiadki z vima na sublime text i sobie chwalę. Jednak jak zacznę robić poważniejsze projekty to zainwestuje w Webstorma, bo korzystałem z darmowej wersji i naprawdę nie ma do czego się przyczepić, najlepsze IDE.
@Mirvan: Akurat ja pracowałem we wszystkich które wymieniłem, najdłużej w Sublime Text i Atomie, kilka miesięcy w Webstormie, reszta "chwilowe przygody". ( ͡ ͜ʖ ͡) Jestem po prostu ciekaw czego używają inni, zawsze coś można się dowiedzieć.
Kilka dni temu na zapasowym komputerze instalowałem edytor i zastanawiałem się, który wybrać. Stąd to pytanie ;)
@kary_koniu: Podobnie jak wyżej, webstorm większe projekty (angular), mniejsze kodzenie w sublime.
Próbowałem na bracketsa się przesiąść bo urzekło mnie edytowanie css`ów w jednym oknie. Ale jakoś zaczął mi świrować i mulić po czasie dlatego teraz nawet go za bardzo nie włączam
@kary_koniu: Wtyczki do st, dla mnie must have:
Package Control,
Emmet,
Side Bar Enhancements,
Sublime Linter

Ostatnio dużo pisze w typescript, więc też do tego wtyczka(bardzo dobra swoją drogą). Poza tym to snippety to języka w którym piszesz itp, oraz jakaś ładnie wyglądająca skórka(używam Predawn).
@kary_koniu: zainstalowane:
JavaScriptNext - ES6
JSHint
SublimeCodeIntel
JSFormat
SublimeOnSaveBuild
Color Highlighter
Emmet
DocBlockr
SideBarEnhancements
HexViewer
SublimeREPL
TernJS

do zainstalowania:
brackethighlighting
livereload
can i use
colorpicker?
autoprefixer
livestyle
html5 snippet