Wpis z mikrobloga

@only: mało kto? W sensie, te parę milionów to mało kto? :D

Co Ci się nie podoba w tym, że dodają więcej contentu? Nikt nikomu nie kaze z niego korzystać przecież.
@Rabusek: Na wykopie? Raczej niewiele, kiedy graliśmy w MineZ to trzeba było kombinować lewe konta, żeby chociaż kilka osób pograło. Chętnych było bardzo dużo, a kont premium może max 6.
@Rabusek: Kilku gości z youtube robiło na swoich serwach coś takiego, że serwer był premium, ale za sms'a można było otrzymać dostęp na piracie. Wtedy banowanie jest skuteczne, nie tak jak na piracie, no i zawsze jakaś kaska wpadnie do utrzymania serwera.
@only: właśnie tak chcę zrobić :P Serwery bardzo ciężko utrzymać nie tworząc sms-shopa (czyli sam vip za sms), no ale ja mam o tyle dobrze że mam dochody z reklam na stronie i jakoś to się kręci
@Rabusek: Pamiętam, że jeden z takich serwerów za śmierć banował na tydzień, sms'em można było się "wskrzesić". Ze statystyk na stronie łatwo można było wyliczyć, że w pierwszym tygodniu na tych esemesach serwer zarabiał kilka tysięcy złotych, nie wiem ile kosztuje utrzymanie takiego serwera, ale wydaję mi się, że był to opłacalny biznes.
@barytosz: Jakie zasady w ogóle na nim panują? Survival, rpg, creative?

Zawsze szukałem serwera, który byłby oparty na prawdziwym survivalu. Bez miliarda pluginów, teleportów, portali do innych map. Pojawiamy się w losowym miejscu ogromnej mapy, bez żadnych centralnych spawnpointów i kiczowatych ratuszy i żyjemy tak jak na singlu, tyle że możemy spotkać innych ludzi. Jeszcze nie widziałem, by powstał taki serwer.