Wpis z mikrobloga

#bitcoin
no #!$%@?, zaras nie wytrzymie, znowu mi obróc...

Nie jestem debilem, umiem into google. To znaczy albo jestem albo porady na temat bitcoinów wciąż tkwią w 2012.

Jak używać bitcoinów na windows xp? Już 4ty portfel pod rzad nie supportuje. kolejne 2 wywalają mi błędy.
Kolejne pytanie, jak w prosty sposób storyfikować połączenie?

KRAAA, to powinny być 2 minuty szukania w google, czuje się jak uposledzony.
  • 23
W razie keyloggera w systemie to tak średnio bym powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet nie musi to być keylogger, możliwości w niewspieranym i przestarzałym systemie jest więcej.
@adrix: @LAN_gusta: Tak, portfel sieciowy jest fajny - dopóki nie zwiną interesu, wtedy zostaniecie z zerem na koncie, a admini za Wasze zarobione BTC będą na Karaibach się opalać na plaży. A no i korzystając z weba Wasze transakcje są monitorowane od kogo i do kogo lecą pieniądze.
@Radeg90: Z tego co wiem to na blockchain administratorzy nie mają dostępu do twoich środków, ponieważ jest to jedynie webowa nakładka na wallet i każde konto na blockchain.info to oddzielny wallet bitcoinowy, którym możesz zarządzać, eksportować go etc.

Cytaty z ich strony:

Mój Portfel jest darmowym portfelem bitcoin online, dzięki któremu możesz dokonywać płatności na świecie za darmo. Czynimy płacenie za pomocą bitcoinów łatwym i bezpiecznym, dostępnym wszędzie w Twoim telefonie
@Alphabet: Były, ale znasz ich szczegóły techniczne? Otóż słabym punktem tutaj było łączenie się użytkowników blockchain.info poprzez sieć TOR, która jak wiadomo działa jako pośrednik który anononimizuje nasze połączenie internetowe. Otóż atakujący ustawił własne węzły TOR, które odbierały i serwowały spreparowane treści z blockchain.info, co w efekcie spowodowało przekazanie danych dostępowych setek kont. Nie należy tu obwiniać blockchain.info, a brak dostatecznej wiedzy na temat sposobu działania sieci TOR przez użytkowników tego
@adrix: @Alphabet:

Założyłem konto na blockchain. Tylko, ze własnie przez tor i tora planowałem uzywać.
Wyciek na węzłach był jednostkowym przypadkiem, czy zagrożenie jest stałe i mam zrezygnować?
@adrix: ja ciągle nie rozumiem ludzi którzy korzystają z tora np celem robienia transakcji za pomocą BTC. A najlepsze jest to że jeden z drugim tora używają a potem i tak wpłącają kasę do banku gdzie należy sie legitymować:) Niestety nadal czasy są takie że za BTC chleba nie kupisz. A za dolara tak.
@adrix: ogólnie uważam. Że BTC absolutnie potrzebuje prawdziwego pieniądza. To właśnie dolar , euro itd nadają wartość BTC. To wbrew pozorom FIATY nadają wartość BTC. bez nich BTC by sie nie ostał:) i nie miał by takiego zainteresowania:)
@Alphabet: Obecnie fiaty są potrzebne dla bitcoina, ponieważ wszyscy się w nich rozliczamy. Pomyśl sobie teraz, co by było jakbyś mógł płacić w sklepie/internecie bitcoinem, a jednocześnie dostawałbyś wypłatę od pracodawcy również w bitcoinach. Myślisz że wtedy fiaty byłyby potrzebne dla BTC?
@adrix: powiem Ci w ten sposób. Do takiej sytuacji o której mówisz nigdy nie dojdzie. W każdym razie środkiem płatniczym nie będzie Bitcoin lecz potomek Bitcoin, lepsza technologia. Słuchaj by istniała państwowość musi istnieć kontrola pieniądza przez Państwo. Inaczej była by wolna amerykanka i według mnie wielki chaos.
A ja uważam że jak wolny rynek i kapitalizm, to dlaczego nie tyczy się to pieniądza? Nie widzę powodu dla którego Państwo musi kontrolować pieniądze, a to że chce i to robi to wiadomo dlaczego. Władza nad pieniądzem jest powodem cierpień milionów ludzi na tym świecie.

"Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa."

- Mayer Amschel Rothschild (1744-1812)


Jakby politycy i bankierzy nie