Wpis z mikrobloga

Złotówa w komentarzu na profilu MyTaxi (na temat nieproporcjonalnie drogich taksówek do jakości podróży):

Patryk, nie płacisz "nieproporcjonalnie dużych pieniędzy" tylko zarabiasz nieproporcjonalnie MAŁO. Porównaj sobie ceny przejazdy jednego kilometra taksówką np. w Niemczech, Francji czy Anglii i zobaczysz, że cena kilometra jest wyższa niż cena jednego litra paliwa. A u nas, nawet teraz, gdy paliwo wyjątkowo zjechało z ceną w dół, cena kilometra jest co najmniej o połowę niższa niż cena paliwa. A jeszcze nie tak dawno paliwo kosztowało ok. 6 pln/litr. Jaki wniosek: zacznij więcej zarabiać i nie płacz jak dziewczynka, że chcesz a cię nie stać. I zacznij żyć zgodnie z prawem kraju, w którym żyjesz i masz w stosunku do niego żądania finansowe. Płacisz firmie, która nie zostawia nawet złotówki w Polsce ale chcesz mieć bezpłatne szkolnictwo dla twoich dzieci, bezpłatne lecznictwo itd. Kto za to ma zapłacić? Jak chcesz legalnie jeździć srUberem to wyjedź do Stanów. Tu kupujesz NIELEGALNĄ USŁUGĘ U NIELEGALNYCH USŁUGODAWCÓW przez co stajesz się PASEREM.


#uber #rakcontent #imperiumbeki
  • 4
@Vincenzo: @jakno:
Dlaczego eksluzywne? Ja głosuję zawsze portfelem :)

Ale moim zdaniem myślę, że pojawiło się kilka mądrości m.in.:
- lepiej zwiększyć swoje zarobki i wydawać więcej niż myśleć jak oszczędzać, bo zarabia się mniej
- podatki płacone w kraju wspierają* naszą gospodarkę

*wiem, że sytuacja nie jest taka różowa