Wpis z mikrobloga

Nosz k$&%^a szlag mnie trafi niedługo!!!! Co jest z tym #youtube już kolejny tydzień filmy w HD wczytują się jak krew z nosa (lepiej miałem za czasów gimbazy przy neostradzie). Łącze 50 Mb/s download i 5 Mb/s uploadu. Inne serwisy w stylu dailymotion dają radę z palcem w dupie. Ping do youtube niski, 7 hopów. Sprawdzane Wiresharkiem - zero lostow pakietow. Sprawdzalem na roznych przegladarkach i kompach w domu - wszedzie tak samo slabo. Jakies tutoriale z neta ogarniałem odnośnie bufforowania - gówno warte wszystko. Help Mirki.

#googlecwel #pomocy #informatyka #siecikomputerowe
  • 16
@K5HV: wytłumaczysz coś więcej na ten temat (szczerze nie mam pojęcia co to znaczy)? Rzeczywiście mam netie (kiedyś dialog, ale netia chyba ich kupiła z tego co wiem). Hmm sprawdzenie VPNem rozwieje wszystkie moje wątpliwości?
@ska87: Jako że, YT jest jedną z najpopularniejszych usług internetowych (i prawdopodobnie generuje największy ruch w Internecie), to operatorzy sieciowi robią taką sztuczkę, że bardziej popularne materiały są zapisywane (cachowane) na lokalnym serwerze dostawcy. Jest to robione po to, aby nie trzeba było tranzytować tego materiału od innych ISP. Wszytko byłoby ok, gdyby nie to, że Google jako duży dostawca usług Internetowych jest w stanie zbudować infrastrukturę która może dostarczyć każdemu
@K5HV: oj widzę, że kolega jest specem od szeroko pojętej sieciówki (z zawodu, czy z pasji jeśli można wiedzieć?) ( ͡° ͜ʖ ͡°). Spróbuje DNS i VPNa. Na prawdę tracę siły już na to gówno... Pozdrawiam i dzięki za tipa!
@ska87: A to ja się nie dziwię. Przykro mi ale te ich łącza działają strasznie gównianie - nawet jak masz PONa od nich to działa tak sama mizernie ;) Rozejrzyj się za jakimś lokalnym ISP.