Wpis z mikrobloga

Dzisiaj siedzę w pracy i dostaję smsa, że ktoś próbował płacić moją kartą, ale że jest nieaktywna to transakcja nie doszła do skutku (jakiś czas temu otrzymałem nową kartę). Myślę sobie, pewnie domena jakaś i automatyczne odnowienie, sprawdzam gmaila, ale niczego nie dostałem (a tak np robi godaddy).
Dzwonię do mbanku, otrzymuję informację, że płatność była na 17$ i otrzymuję nazwę firmy/instytucji która nic mi nie mówi, coś w stylu daybull albo theybul... albo dejbul ;) Nie mam pojęcia co to jest.
Jak to możliwe skoro:
- rzadko płacę kartą, ostatnio tylko na aliexpressie, a tak prawie zawsze transakcja przechodziła przez paypal
- zawsze w domu na kompie, na którym mam mało oprogramowania i jest czysty, zawsze włączony avast (może nienajlepszy, ale powinien wystarczyć), nigdy nie zapamiętuję numeru karty (nawet na paypalu no chyba, że płatność cykliczna, raz wyjątek to godaddy, który sam zapamiętał).
- zawsze oglądam dokładnie bankomatu

No do cholery JAK??? coś mogło chcieć pobrać z mojej karty 17$ bez mojej wiedzy i zgody??? Skąd ktoś miał numery karty?

#mbank
#hacking
  • 21
@tom1988:

- rzadko płacę kartą, ostatnio tylko na aliexpressie


:)))))

- zawsze oglądam dokładnie bankomatu

:))))))

A tak na serio, to była transakcja internetowa czy stacjonarna?

numer to numer, zawsze można wylosować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zolwixx: Chyba nie wiesz o czym mówisz
Malwarebytes Antimalware


@psi-nos: @MichaelT128:
Sprawdzę,
a czy możliwe jest, że jeśli inny komputer w sieci jest zainfekowany i podłączony po kablu do routera to monitoruje ruch, nawet ten szyfrowany? Widzę w otoczeniu sieciowym komp brata, ale nie jest sparowany, nie mam możliwości wymiany plików.
@psi-nos: @MichaelT128: Wedlug tego co mam w zakładkach routera pentagram to łączy się automatycznie z dnsami, nie ma dnsów ręcznie wprowadzonych i ipik dns server jest taki jak podałem. Przeskanowałem właśnie kompa i niczego nie znalazło, laptop jakiś czas temu mi klęknął, ale tam też miałem avasta. No nic, dobrze, że mam nową kartę.