Wpis z mikrobloga

Kupiłem dziś statyw typu tripod - 165cm.
Pojechałem do FotoJokera - podobny, tylko że czarny i z inną nalepką firmy (bo to jest i tak ta sama konstrukcja, już znam te statywy bardzo dobrze, pewnie jedna fabryka w Chinach to produkuje i tylko zmieniają etykietę na życzenie klienta zamawiającego) - cena 150zł. WTF? Za to gówno? To plastikowo-metalowe gówno po wyprodukowaniu jest warte moim zdaniem 10zł. Idę obok do Media Markt - cena za identyczny 120zł. WTF x2. Pojechałem do lokalnego sklepu fotograficznego - cena 99zł, ale jakiś rabat miałem - więc 95zł. Na allegro idzie go wyhaczyć za 50-60zł. Ale nie miałem czasu, bo mój się trochę popsuł a potrzebuję go bez czekania na wysyłkę.
Wniosek? W galeriach handlowych zawyżają cenę kilkukrotnie. Tak działa wolny rynek.
#statywy #fotografia #statyw #cebuladeals
A.....o - Kupiłem dziś statyw typu tripod - 165cm. 
Pojechałem do FotoJokera - podob...

źródło: comment_AHXBRPfwGwXWMN5TWFxZE2nt7yxP9slh.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Axelio: Dołożyć drugie tyle i kupić coś porządnego, na czym nie będzie strach zamocować aparatu :) Z taniego statywu zrezygnowałem w momencie gdy focąc z wiaduktu wypięła mi się plastikowa szybkozłączka. Gdyby nie to, że przezornie miałem pasek na szyi to aparat zleciałby z 10 metrów pod pociąg. Wtedy kupiłem Slika, za 220zł.
  • Odpowiedz
@fredperry: Czy możesz pokazać ten model?
Ja używam tylko i wyłącznie do nagrywania filmów. Wiem, że to statywy do fotografowania, ale z kamer też korzystam amatorskich, więc nie chce kupować statywu, który będzie droższy od kamery.
  • Odpowiedz