Wpis z mikrobloga

Czy ubezpieczalnia może zabrać samochód zastępczy przed wypłatą odszkodowania?

Moja mama miała wypadek (ktoś wjechał, nie jej wina) otrzymała samochód zastępczy... sprawa w toku, a wczoraj przyjechał pan z firmy wynajmującej, z informacją, że dostał informację z ubezpieczalni (AVIVA) o tym, że samochód musi zabrać.

Mama została bez auta, bez odszkodowania a kontakt z likwidatorem jest utrudniony (przez infolinię).

#pytanie #ubezpieczenia #aviva
  • 23
oczywiście że może, w umowie masz zapisane na jaki czas przysługuje auto zastępcze. Nie ma to nic wspólnego z momentem wypłaty odszkodowania.

@DawajMario: Głupoty wypisujesz - z OC sprawcy należy się pojazd zastępczy do czasu likwidacji szkody.
@Gkreft: Wynająć auto, pożyczyć od kogoś, jeździć autobusem, rowerem. No to przeciez jeszcze nie koniec świata.

sprawdźcie w umowie na jaki czas przysługuje Wam auto zastępcze. U mnie w linku4 z Autocasco przysługiwało mi na 7 dni i to ja wybierałem moment w którym chce to auto (czyli kiedy auto będzie mi niezbędne). Jest tez ciekawostka. Żeby nie było za prosto to jest tez kruczek o którym nikt nie mówi ale
@DawajMario: koleś nie sarna chyba - zwykły jeleń :) ..gdzieś czytałem, że może wynająć auto, a fakturę przedstawic ubezpieczalni ..ile w tym prawdy i kombinowania..nie wiem.
orzeczenia czy wypłaty odszkodowania? (różnica 14 dni chyba :) ).

@fromasz56:
@Gkreft: Przy szkodzie całkowitej pojazd zastępczy przysługuje do momentu likwidacji szkody. Najwcześniejszym momentem jest wypłata odszkodowania + ewentualnie kilka dni organizacyjnych w zależności od okoliczności.
EDIT: na pewno nie do orzeczenia :)
@PacMac: hmm czyli zabrali auto zastępcze - bo tak ;) .. nie mam słów, wczoraj byłem przy próbie kontaktu z likwidatorem - 30 min czekania na infolinii i informacja "Państwa likwidator jest poza biurkiem, skontaktuje się w możliwie najbliższym czasie" - konie rozmowy ( ͡° ʖ̯ ͡°). Oczywiście już nikt się nie skontaktował...