Wpis z mikrobloga

Kumple, kupiłem #fifa16 na #ps4 w preorderze cyfrowo, zapłaciłem kartą, pobrałem sobie plik danych i plik aktualizacji, wszystko ok. Na ikonce po pobraniu po prostu odliczany był czas do połnocy, premiery gry, więc teraz wbijam i mam kłódkę na ikonie i info, że nie mam dostępu do tej zawartości. Kilka godzin po zakupie później dostałem od Sony maila, że transakcja została anulowana wskutek niezapłacenia (WTF?), pieniądze z konta nie zniknęły. Co jest grane?
  • 16
@Adams_GA: Własnie dlatego wybrałem płatność z karty, na którym był hajs. Czyli jak mam od nich maila, że płatność anulowana, to teraz mogę zrobić to jeszcze raz? Żeby potem nie wciągnęło kasy drugi raz :X
@Adams_GA: Właśnie myślałem, że hajs zejdzie z konta nie wiem, dziś albo jutro, albo w godzinie premiery, a mam tylko maila, że moje zamówienie przedsprzedaży zostało anulowane w skutek niezapłacenia. Czyli faktycznie możesz mieć rację
@FalconOKO:

f you do not have ‘Automatically Add Funds to Renew Subscriptions or Pay for Pre-ordered Content’ set up on your wallet, and don't have enough cash in your account on the expected Payment Date, we will send you an email informing you that you need to top-up your Sony Entertainment Network wallet to complete your pre-order. If you don't have enough money in your wallet and have Automatic Funding enabled,
@Adams_GA: Jeszcze jedna rzecz, kiedy klikne tak jak mi kaza kupic ta Fife, to nie wyswietla mi sie nic do kupienia, mam tylko do wyboru Bezplatne demo xD chyba musze czekac az zaktualizuja sklep, bo na razie jest preorder ktorego nie da sie juz kupic, a Fife mam juz sciagnieta
@FalconOKO: Spróbuj: Ustawienia -> PlayStation Network/Zarządzanie kontami -> Przywróć licencje. Jeśli nie przeszła poprzednia płatność, będziesz mógł przynajmniej kupić jeszcze raz (a później dobijać się do nich o ewentualny zwrot kasy)
@Naru: Niestety nie pomogło :(
@Adams_GA: Środków w portfelu nie miałem, ale tą opcję do automatycznego dodawania środków mam zaznaczoną, już kompletnie nie wiem o co chodzi. Przez konsolę nie mam w sklepie Fify 16 do wzięcia, za to przez stronę już tak, mimo tego że mam już ją w kupionych :D
@FalconOKO: #!$%@?, ślepy jestem - przeczytałem że kasa z konta Ci zniknęła. Jeśli nie zdjęli kasy - to po prostu nie mogli jej zdjąć i anulowali zakup. Wyczyść te licencje i będziesz mógł kupić normalnie. Miałem to samo - zapomniałem podładować kartę i anulowali i troszkę się #!$%@?łem widząc że nie można kupić gry jeszcze raz... No ale internety przyniosły rozwiązanie. Ja jeszcze dodatkowo - na wszelki wypadek usuwałem ściągniętą grę
@Naru: Myślałem, że po prostu ściągną sobie kasę sami, że nie muszę doładowywać tego portfela. Licencje odnowiłem, ale gry dalej nie mogę kupić, może dlatego, że mam ją już pobraną. Próbuję jeszcze raz, tym razem przez stronę, jak zejdzie kasa (powinna zniknąć od razu) to wtedy powinno działać, a jak nie to odswieżę jeszcze raz, w ostateczności usunę grę, czego wolałbym uniknąć bo pobieranie jeszcze raz Fify teraz trochę potrwa :P
@FalconOKO: Good luck. Jeśli jeszcze dzisiaj chcesz pograć a musisz rano wstać - odpuść sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Po uruchomieniu gry ściąga jakąś aktualizację (od 40 minut, jeszcze pewnie przynajmniej 20 zostało) - i można grać tylko szybki mecz...
@Naru: Wiesz co jak kupiłem ten preorder to od razu pobrało mi dane gry + aktualizację, także teraz już mogę od razu FUTa grać :)
@otacon: Nie nie, nic takiego, nie wiem czemu tylko odrzuciło mi transakcję za pierwszym razem, różnica tylko taka, że za pierwszym razem robiłem z poziomu konsoli, a za drugim przez ich stronę.
@Segr3gator: To jest dobry pomysł i chyba trochę lepiej się na tym