Wpis z mikrobloga

#ubuntu #bojowkaxubuntu #linux

Dlaczego laptop wygasza ekran, później hibernuje się podczas oglądania filmów? W Windowsie jest zaznaczone, że podczas użytkowania multimediów, uśpienie/hibernacja nie nastąpi. Tutaj takiej opcji nie widzę. Mam ustawione odpowiednie czasy uśpienia po nieaktywności itp, nie chcę z tego rezygnować.

Druga sprawa - nie widzę też opcji, by zrezygnować z obowiązku wprowadzania hasła po wybudzeniu - a w Windowsie było.

Dla mnie te opcje są bardzo podstawową potrzebą, czy można uzyskać do nich dostęp przez konsolę?
  • 6
  • Odpowiedz
@KokiX: opcja nie pytania o hasło powinna być normalnie dostępna, a filmy oglądaj przez mplayera to nie powinno wygaszac. Ale mogę się mylić bo wszystko zależy od wersji systemu
  • Odpowiedz
@vxrd: dzięki, trochę mnie naprowadziłeś. Miałem włączoną opcję "light locker", w innym oknie ustawień. W ustawieniach uśpienia i hibernacji, tak jak z Twojego 1-go obrazka, nie mam tych opcji. Bez sensu, że ktoś je rozdzielił, przeniósł gdzie indziej.
@BajerOp: sprawdzę. Domyślnie zainstalowany player jest bardzo badziewny, przetestuję VLC.
  • Odpowiedz