Wpis z mikrobloga

No siema, i projekt #kinocebulowe ruszył a dzisiaj mam dla was moje pierwsze wideo i rozpakowanie.

Obraz spoko, jak najbardziej da się coś na tym oglądać.
Początkowo myślałem aby umieścić #projektor na przeciwnej ścianie, ale jednak będzie za daleko i obraz jaki daje to ponad 2,5 metra szerokości, wiec za dużo, bo pod karniszem nie zmieścił by się ekran, tak wyjdzie na ekran o szerokości 220 cm.

Takie bardziej profesjonalne projektory mają opcję zmiany wielkości obraz bez ruszania projektora?
Bo się nie orientuje.

Jakość wykonania bardzo spoko, największy problem to ten hałas, spróbujemy update softu i popiszemy jeszcze z sprzedawcą. Chociaż jak się puścić dźwięk z normalnych głośników to i tak go zagłuszają.
No i to logo unic, nie widze w opcjach menu aby dało się je wyłączyć, chociaż jakoś strasznie nie przeszkadza, ale zawsze milej by było bez tego.

Zrobiłem sobie teraz krótką sesję w nocy i obraz zdecydowanie lepszy niż przy tych przebiciach za dnia.
Projektor będzie podłączony kablem hdmi z komputerem, więc i pograć będzie można ;) 10 metrowy kabel nie sprawia problemów @korynt

Dalsze filmy na temat projektu #kinocebulowe w drodze, więc zapraszam do obserwowania tagu :)
Już teraz wiem, że jednak oglądanie filmów na projektorze to właściwy sposób oglądania, akysz monitor.

#aliexpress #itemyzchin #oswiadczenie #unboxing #chwalesie

Wołam zainteresowanych z mojego pierwszego wpisu:
@Bialy_Mis: @LewackiKrul: @maxprojekt: @daredevil94: @vokus: @kuba_n: @remek4x4: @NewGuy: @OldNoob: @xamil54: @Yutor: @Morfi_pl:

  • 45
@ElCidX: szanuję. sam też kiedyś szukałem jakiegoś taniego projektora, który w przyszłości by mi posłużył do domowego kina. jednak póki co nawet tych 3 stówek zbędnych nie mam.
No allegro można znaleźć pod oryginalną nazwą, bądź overmaxa: http://allegro.pl/rzutnik-projektor-overmax-multipic-2-2-led-hd-i5658724044.html


@ElCidX: piękna ściema, wszędzie WSPIERA FULL HD !!! a w specyfikacji by nikt nie zauważył podana prawdziwa rozdzielczość 800x480, oraz że wspiera 1280 x 720P/ 1920 x 1080P - tylko już nie piszą że przez skalowanie w dół, w dodatku proporcje nie te i podział nierówny, i wychodzi albo skalowanie nierównomierne - rozmywające...

W środku siedzi led 50W... Proponuję porównanie z
@thisisthesix: szkoda że tak drogo, bo nie rozumiem dlaczego, skoro to jest projektor LED + LCD = w zasadzie zwykły monitorek, ale bardzo mały, z bardzo jasnym podświetlaniem, i obrazem rzutowanym soczewkami na zewnątrz (z ogniskową "na ściane"). W byle gównotelefonie albo innym sprzęcie jest ekranik LCD o rozdzielczości wyższej niż to 800x480 i kosztuje w masówce grosze.