Wpis z mikrobloga

@jimmyF: Rigo to wirtuoz. Nigdy nie widziałem kogoś o tak genialnej technice. Donaire jest za to zabójczo skuteczny i ma duże doświadczenie na ringu zawodowym. Będę stawiał na Rigo, nie tylko dlatego, że jest moim ulubieńcem, ale jest też dobry kurs na niego. Jednak myślę, że ta walka nie ma faworyta.
@Ned: Podzielam, Rigo jest chirurgiem, tak precyzyjny, jak uderza to już trafia.

Co sądzisz, żeby oprócz singla, zrobić kupon Rigo+Trout, za drobne?
@jimmyF: Nigdy nie oglądałem Trouta ani Alvareza, więc sobie daruję. W Rigo wierzę, więc stawiam z jakimś tam przekonaniem. Szkoda, że jeszcze tak daleko do Froch vs Kessler. Obstawiłbym Rigo + Froch.
@jimmyF: A jeszcze co do Rigo, bardziej niż precyzja imponuje mi jego balans i wyczucie dystansu. Zwróć uwagę jak doskonale porusza się na nogach. Nawet przy błyskawicznych atakach i doskokach zawsze zachowuje idealną postawę, nigdy ani o milimetr nie zostawia nóg.
@Ned: Tak, też zwróciłem na to uwagę. Dla mnie to jest zasługa długiej kariery amatorskiej, bardzo cenie pięściarzy, mających te 200 walk stoczonych przed przejściem na zawodowstwo, a Rigo ma ponad 350, dla mnie to jest fenomen. Ogólnie lubię Kubańczyków, Gamboa, Solis. Solisa mi szkoda, że jest tak lewniy, ale jednak potencjał, umiejętności i te 200 kilkadziesiąt walk w amatorstwie widać :)

Swoją drogą, bo widzę, że obstawiasz, świetny kurs był
@jimmyF: A Amerykańcy cebulaczki buczą. Co za głąby. Moim zdaniem chwilami Rigo wręcz ośmieszał Donaira. Dopiero jak Donaire w 11 rundzie przeszedł w tryb brute force, to coś zaczęło się dziać, ale i tak Rigo błyskawicznie się zaadaptował. Teraz mogę z dumą powiedzieć, kibicowałem Rigondeaux zanim to było modne ;)

Szkoda tylko, że obstawiałem po kursie 2,85. Później znalazłem 3,25, no ale trudno.
@Ned: Gratuluje wygranej :) niezłe też było, że Donaire wyglądał na 'wolnego' na tle Rigo :)

to prawda, że adaptowanie się do sytuacji przez Rigo było niesamowite, 10 runda jak trener zaczął już motywować Nonito, żeby ruszył, że rodzina dzieci, że trzeba wygrać, wyszedł, zaczął przyciskać, nawet ten knockdown był, a Rigo zero paniki, spokój, opanowanie, chwile odpoczął w ringu i przystosował się od razu do innego trybu walki, nie no
@jimmyF: Już po fakcie, ale polecam http://www.bokser.org/content/2013/04/13/173558/index.jsp wspomnienia polskiego trenera kadry o Rigo.

A tutaj finały mistrzostw polski juniorów, można powypatrywać talentów. http://www.bokser.org/content/2013/04/14/130628/index.jsp Polecam zerknąć na Bartosza Gołębiewskiego. Wczoraj go widziałem pierwszy raz. Walczy całkiem dojrzale jak na juniora. Dobry balans, ładne zejścia, dużo uderza poprawnym lewym prostym i potrafi poprawić prawym.
@Ned: a tak tak, czytałem, śledzę boksera :) słuchałeś może na ringpolska co mówił Nonito? Stwierdził, że Rigo nie zrobił wystarczająco aby go pokonać i nie uważa że Kubańczyk był lepszy od niego w tej walce :)) dla mnie trochę dno
@jimmyF: Mówił też, że miał kontuzję barku, że nie oglądał wcześniej żadnych walk Rigo (mimo, że przed walką mówił, że oglądał walki Rigo i nie widział nic specjalnego) i kilka innych rzeczy. Bardzo słabo.