Wpis z mikrobloga

@Ercefet: pretensje do kogo? przecież to wina użytkowników, którzy na innych stronach linkują niepotrzebnie do elektrody, zamiast do lepszych źródeł, bardziej wyczerpujących
google indeksuje według ilości linków do danej strony, wystarczy nie linkować do elektrody i korzystać z innych for
@Ercefet: skąd takie oczekiwania? elektroda powstała jako serwis wymiany informacji dla specjalistów z branży, a nie poradnik dla początkujących i amatorów
co prawda jest tam kilka tematów, które mogą się przydać niedzielnym elektrykom samobójcom, ale są one kierowane do studentów kierunków technicznych i nie pociągają za sobą obowiązku odpowiadania na dodatkowe pytania
@Ercefet: Przecież (jeszcze) nie jest zamknięte. Dlaczego mieliby nie wchodzić? Ja tam wiele razy znalazłem schematy, których potrzebowałem. Nigdy nie miałem problemu z dostępem do elektrody, ale też nie sądzę, żeby to był poradnik dla złotych rączek i amatorów.
Wyobraź sobie sytuację, jesteś chirurgiem, cały dzień przeszczepiasz nerki, po robocie idziesz na miasto pogadać z kumplami i w pewnej chwili podbija do Ciebie jakiś gość i żąda wyjaśnienia czy przy wycinaniu
@ProGruntowy:

@Ercefet: Dlaczego mieliby nie wchodzić? Ja tam wiele razy znalazłem schematy, których potrzebowałem. Nigdy nie miałem problemu z dostępem do elektrody, ale też nie sądzę, żeby to był poradnik dla złotych rączek i amatorów.


Wiedza jest po to, żeby ją rozprzestrzeniać, fora są po to, żeby się uczyć.

Wyobraź sobie sytuację, jesteś chirurgiem, cały dzień przeszczepiasz nerki, po robocie idziesz na miasto pogadać z kumplami i w pewnej chwili
Wiedza jest po to, żeby ją rozprzestrzeniać,


@Ercefet: Jasne że tak, ale to nie znaczy, że człowiek, który coś wie, ma się stać niewolnikiem ludzi, którym nie chce się czytać książek i schematów. Nie ma obowiązku pomagać im rozwiązywać zadania szkolne czy naprawiać parowary.

fora są po to, żeby się uczyć.


@Ercefet: To jest jakieś nieporozumienie. Każdy może sobie założyć forum i robić na nim co mu się podoba. Z
@ProGruntowy: 1) za mało żeby czyścić, dość żeby zamykać
2) sam mówisz, że to forum dla profesjonalistów, stąd mój logiczny postulat, żeby nie dopuszczać amatorów, zamiast dawać im iluzję wyboru
3) Najpierw mówisz że to elitarne forum dla ludzi znających się na elektronice, a później mówisz że nie :v.

Dyskutujemy dalej, czy po prostu stwierdzamy, że się nie dogadamy :D? Bo to tak trochę sensu nie ma.
Dyskutujemy dalej, czy po prostu stwierdzamy, że się nie dogadamy :D? Bo to tak trochę sensu nie ma.

@Ercefet: Ja z góry nie zakładałem żadnego celu rozmowy, także nie doszukuję się tu jakiegoś sensu, zwłaszcza, że i tak nie od naszych decyzji zależy kształt elektrody.

za mało żeby czyścić, dość żeby zamykać

@Ercefet: Jeżeli miałbym decydować to jestem przeciwko zamykaniu, mimo wszystkich złych opinii, ja tam wielokrotnie znalazłem potrzebne informacje.