Wpis z mikrobloga

De Tomaso kojarzone jest przede wszystkim z Pantery, którą produkowano przez ponad 20 lat. Ale bezpośrednio przed Panterą Alejandro De Tomaso firmował swoim nazwiskiem model o wiele ciekawszy i bardziej zaawansowany technicznie, a dzisiaj zapomniany. Było nim coupe De Tomaso Mangusta, którego karoserię zaprojektował Giugiaro. Samochód wykorzystywał umieszczone centralnie V8 od Forda o pojemności ponad 4,7 litrów i mocy 310 koni mechanicznych.

#detomaso #carboners #samochody #motoryzacja #oldtimery
autogenpl - De Tomaso kojarzone jest przede wszystkim z Pantery, którą produkowano pr...

źródło: comment_ZljUfO4WkMemnNB1TotkFe00nsfA2cMX.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@Soyerski: Najlepiej utrzymane sztuki to wydatek od 750 tysięcy złotych w górę.

@shibe: "Podoba się" to za małe słowo. Samochód ma już prawie półtora wieku. To półtora wieku fascynującego rozwoju technologicznego, innowacji, wynalazków wpływających na całe kultury i planetę, rywalizacji sportowej w niezliczonej liczbie zawodów, zapierających dech w piersi wizji stylistów i inżynierów, które czekają na realizację lub nigdy nie będą mogły zostać zrealiwoane, setek czy tysięcy charyzmatycznych
  • Odpowiedz
@Stitch: Tak - samochód niedługo będzie miał 150 lat. Benz opatentował swój automobil w 1886 roku, w tym samym czasie swoje pierwsze, udane pojazdy skonstruował też Daimler, a maszyny, które można zakwalifikować jako pierwsze samochody powstawały też wcześniej, na przykład francuski Delamare-Deboutteville.
  • Odpowiedz
@oficer-prowadzacy @dragon240994 @Shodan56 @smutna_rzaba ; weźcie mu odpowiedzcie bo ja chyba nie będę potrafił..

@autogenpl: Co wam się podoba w samochodach, że tak się nimi jaracie? Pytam na poważnie.


@shibe : A więc ja odpowiadam : każdy detal mi się podoba, wgniatanie w fotel podczas przyspieszania, prędkość, kontrola nad taką siłą która pozwala Ci przenieść się z punktu A do punktu B bez odczucia ani
  • Odpowiedz
@shibe:
Samochód to nie jest tylko maszyna, to także dzieło sztuki użytkowej. Skoro komuś mogą podobać się budynki, meble czy różne inne funkcjonalne przedmioty, to czemu i nie samochody? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz