Wpis z mikrobloga

#xiaomi #redminote2 #lte #internet #internetmobilny #telefony #redbullmobile

Hej Mirki, potrzebuję jakiś dobry sprzęcior, coby działał mi Internet mobilny LTE bez limitów z Red Bull Mobile na lapku. Rozważam dwie opcje:

1) Zakup modemu na USB do lapka. Z tego co słyszałem Huawei E3372 jest spoko. W x-komie jest za 270 PLN, a na alledrogo ceny zaczynają się od około 130-140zł. O co chodzi? Podróby? Warto? Nie warto? Znacie lepsze? Rozumiem, że wówczas żeby używać go również w telefonie musiałbym dokupić zewnętrzny router?

2) Telefon z obsługą LTE i z dual sim, żeby używać go jako routera. Myślałem po cichu o Xiaomi Redmi Note 2, chociaż nie jestem pewien czy to najlepszy wybór. Aktualnie mam Xiaomi Red Rice (Hongmi), ale on nie obsługuje LTE, więc myślę, żeby go wymienić. Może lepiej jakiś inny telefon z LTE?

Powiedzcie mi proszę, co sądzicie o obu scenariuszach i który z nich jest lepszy i dlaczego. Wszelkie propozycje sprzętowe bardzo mile widziane. Jeśli ktoś z Was używa neta z Red Bulla to jak z niego korzystacie?

Dzięki, pozdro!
  • 10
@Kubiaczek: Modem jest chyba lepszym wyborem, w telefonie strasznie szybko Ci bateria padnie. Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Jak wiadomo z laptopem się często człowiek przemieszka, korzysta z niego w podróży i na kolanach. Wtedy jak coś jest podłączone do usb łatwo wyrwać. Myślałeś może nad mobilnym routerem 4g?
@Kubiaczek i tak i nie. Można na allegro tanio wyczaić. Ja szukałem dosyć długo i dosyć tanio sprowadziłem. Jedyne co bym poprawił to zasięg w niektórych miejscach, router ma gniazdo na 2 anteny więc myślę że uda mi się poprawić to. Jednak zawsze szkoda mi hajsu na tę antenę. W końcu nie jest tak źle. Zaletą tego rozwiązania jest, że jak masz kiepski zasięg kładziesz urządzonko na parapet i problem w większości
@Kubiaczek: Ja generalnie mieszkam w Poznaniu, niemal w samym centrum, więc zasięg powinien być spoko. Oczywiście podczas wyjazdów pewnie będzie gorzej, ale aktualnie zamierzam korzystać z niego jako głównego źródła Internetu w mieszkaniu.
Ja z niego korzystam w Wrocławiu, gdyż czekam na montaż. Jak jestem w domu, i denerwuje mnie domowy transfer przełączam się na niego. Nawet u mnie na wsi jest LTE i ściągam co mam w moment. Problemy z nim miałem tylko w świnoujściu, ale na wakacjach można się obyć bez lte. Zasięg był jedynie H+. Winę ponosił blok w którym spałem, gdyż był z płyt żelbetowych. Drugie miejsce gdzie mam problem z
@Achim32: A mógłbyś polecić jakieś konkretne urządzenie? Nie chciałbym kupić jakiegoś badziewia na allegro, ale z drugiej strony nie chciałbym wydawać na niego wielkich kwot. Ja na razie korzystam z mojego Xiaomi jako hotspota, więc tylko na H+ leci, ale i tak nie jest źle. Prędkości w okolicach kilku Mb/s póki co mi wystarczają.
@Kubiaczek: sam taki kupilem na alledrogo - nowy za 140zł. Działa bez problemu - zadna podróba. Kupują masowo w UK bo tam to warte grosze i sciagaja simlock. tyle w temacie - moim zdaniem warto.