Wpis z mikrobloga

#cbom sondaż
Uwaga, ogłaszam wyniki pierwszego sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Mirko.
Oto one:

Partia Razem - 80,1%
KORWiN - 4,9%
Zjednoczona Lewica - 4,2%
Nowoczesna - 4%
PiS - 2,1%
PO - 2%
Kukiz - 1,6%
PSL - 1,1%

Jak więc widać, próg wyborczy przekroczyła tylko Partia Razem. Stworzy więc rząd, mając 460 mandatów. Ku chwale V Międzynarodówki!


  • 28
  • Odpowiedz
@sermaciej:

Wprowadzimy minimalną płacę godzinową w w ysokości 15 złotych brutto dla umowy o pracę na czas nieokreślony i 20 złotych brutto dla wszystkich innych rodzajów umów, tak aby firmom przestało się opłacać wypychanie pracowników na umowy śmieciowe.


Ktoś tu robi #!$%@?ę z logiki. Pracodawcy z dupy wezmą hajs na te podwyżki
  • Odpowiedz
@Marty_Mcfly87: W zasadzie logika nie ma tu wiele do rzeczy. To nie jest stwierdzenie, które da się jakoś klasyfikować z punktu widzenia logiki. To jest raczej kwestia dość subiektywnej oceny. Są ludzie, którzy uważają, że naszą gospodarkę stać na 15 zł brutto, są też ludzie, którzy uważają, że nie stać. Widocznie kwalifikujesz się do tej drugiej grupy.
  • Odpowiedz
@BongoBong: Masz rację, to nie logika. Dla mnie to lewacka logika, obiecują to co inni, a gówno zrobią. Program wyborczy nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Taki program, nie poparty logicznymi argumentami mogę sobie sam napisać na kolanie. A najlepsze są w ich programie darmowe podręczniki, jak doszedłem do tego punktu to mi się scyzoryk w kieszeni rozłożył. A punktu 8 programu nawet nie trzeba czytać całego, wystarczy przeczytać sam
  • Odpowiedz
@Marty_Mcfly87: Dla uściślenia, jest to deklaracja programowa, która powstała w trakcie kongresu założeniowego. Jest to dość żywy dokument. Demokratycznie przegłosowane postulaty obecnych na nim osób. Prace nad ostatecznym programem trwają.

Program bezpłatnych podręczników jest już realizowany. Docelowo ma objąć podstawówki i gimnazja. Obecnie korzystają z nich dzieci z klas pierwszych, drugich i czwartych podstawówki, oraz pierwszych klas gimnazjum.

Tak, Razem jest partią socjaldemokratyczną. Opowiada się za tzw. państwem opiekuńczym. Ten
  • Odpowiedz
@BongoBong: Jest to partia, które chce kontynuować w dużej mierze to co PO robiło przez 8 lat. Państwa zachodnie takimi postulatami zapewnili sobie napływ imigrantów wiele lat temu, a teraz jest powtórka z rozrywki.

Ten model państwa sprawdził się na Zachodzie.

Ten model Państwa ma się sprawdzać w Polsce, a puki co się nie sprawdza.
Ja i moje otoczenie lewactwa ma dość i mam nadzieje, że te wybory to pokażą.
  • Odpowiedz
@Marty_Mcfly87: Razem chce prowadzić politykę bardziej lewicową niż PO. Działania PO jakoś szczególnie nas nie zadowalają.

Państwa zachodnie takimi postulatami zapewnili sobie napływ imigrantów wiele lat temu


@Marty_Mcfly87: Oraz wiele innych rzeczy. Bądź co bądź, są to jedne z najlepszych, jeżeli nie najlepsze
  • Odpowiedz