Wpis z mikrobloga

@Kasztani: Nie mam porównania do innych, ale z Kindla jestem bardzo zadowolony. Obecnie w domu mam dwa - ja mam wersję podstawową, a ojciec sobie kupił niedawno paperwhite. IMO nie opłaca się tyle dopłacać tylko dla podświetlania i dotyku (poza tym to w ogóle jakoś dotyk mi nie pasuje w tym czytniku, wolę przycisk) i classic jest w zupełności wystarczający. Niestety urządzenie to nie jest najlepiej przystosowane do pdfów, ale od
@Kasztani: a jakie masz wymagania? ja używałem przez rok Nooka, teraz mam Kindle classic i chyba jednak ten Nook fajniejszy. brakuje mi w Kindle dotykowej zmiany stron. poza tym w Nook można mieć czystego androida jak się z root uje. ale jak tylko do książek to w sumie oba sprzęty są na tyle zajebiste, że chyba wziął bym Kindle ze względu na bezproblemową gwarancję
@Kasztani: w skrócie:

jaki - kindle, bo tak.

pdfy - słabo. Sam tekst obleci, no w większości da się skonwertować do innego formatu. Obrazki, książki techniczne z wykresami - bieda. Toto ma wyświetlacz 800x600, więc powodzenia z zoomowaniem i przesuwaniem (tak to działa na kindle 4, o ile mi wiadomo na reszcie jest dokładnie tak samo).

ten z podświetleniem - dla siebie mam zamiar kupić właśnie ten, bo raz że podświetlenie,
@Kasztani: polecam swojego bloga e-czytnikach. Skoro pytasz o pdfy, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Na wszystkich czytnikach Kindle, sprawa wygląda podobnie. Ostatnio na głównej wylądował artykuł mojej żony na temat tego, jak przycinać PDFy na czytniki. Jeżeli chodzi natomiast o kwestie oświetlenia lub jego braku, to zdecydowanie, zdecydowanie ZA! Polecam recenzję Kindle Paperwhite.

Gdybyś miał dodatkowe pytania, pisz tutaj :) Obecnie w domu mamy 7 różnych czytników ;)
ja mam Kindla 5 classi z wifi bez reklam, dałem dokładnie niecałe 3 stówki w komputroniku, jak dla mnie jak najbardziej godny polecenia, świetny ekran e-ink, czytelny, super lekki i u nas dostępne w dobrych cenach są wersje bez reklam, a jak mobilnie to fajnie sprawdza się do kieszeni pocketbook mini też :)