Wpis z mikrobloga

@rukh: i potem jak dostajesz taki kod do refactoru to lapiesz się za głowę, po co tyle zbędnego kodu html i css. Fajne na pokazówkę, słabe do poważnych projektów. Takie moje zdanie, a wiadomo każdy może mieć swoje
  • Odpowiedz
@isamaul: ( @Vantrilio: )

refactoring

Jeśli chodzi o duże projekty, to ze zmianą nie będzie dużych problemów. Checkboxy i Radia przed przyciskami label, i te grupy elementów można w dowolne miejsca w dokumencie przesunąć. Za pomocą wspomagaczy bibliotekowych dodatkowo zwiększy się przejrzystość, a zamiast div w elementach label, można label przerobić tak, by był divem i skrócić kod.
Można nawet napisać i w CSS sprecyzować, czym ma to być.
Napisałem kod w najzwyklejszym HTML bez skrótów, by nawet
  • Odpowiedz
@rukh: a myślałeś kiedyś o użytkownikach starszych przeglądarek? Widzisz ja muszę obsługiwać ie8, parę razy musiałem mieć ie7. Support niektórych cssów kuleje w starszych przeglądarkach(jeżeli już nie IE to np. Android Browser).

Zobacz na kod przedstawionej przez Ciebie karuzeli. Slajdy leżą sobie luzem, kod nie jest uporządkowany. Dodatkowo napakowane jest dla każdego slajdu dodatkowy input+label, do sterowania karuzelą. Do sterowania karuzelą (lewo - prawo) wystarczyłyby dwa elementy, a nie 2n
  • Odpowiedz
@isamaul: Pisałem, że to jest trick, a nie projekt!
Przeglądarki przez CSS nie zamulają, tylko przez niewydajnie napisane skrypty, co idzie zauważyć na kilku stronach.
Ja piszę tu o możliwościach, zakamarkach CSS3, nie zwracam w tej chwili uwagi na obsługę przeglądarek.
  • Odpowiedz
@rukh: tak jak napisałem w pierwszej odpowiedzi, fajne na pokazanie możliwości. Doceniam ludzi, którym chce się takie rzeczy robić - pokazuje to że ich wyobraźnia świetnie działa i dobrze kombinują wyciskając z przeglądarek jak najwięcej się da w dość specyficzny sposób :)

Najgorzej jest jak ktoś taką osobą się zafascynuje i weźmie niektóre rzeczy wprowadzi tam gdzie nie powinny one być :D
  • Odpowiedz