Wpis z mikrobloga

#angielski #filologia #lingwistyka #warszawa Mirki drogie. Kto nie ma blokady mowienia po angielsku niech pierwszy rzuci minusem. Co zrobić od czego zacząć jak sie pozbyć maniakalnego zwracania uwagi na gramatyke zamiast przekazania poprawnej wiadomości? Ktoś już to przeszedł? Proszę o porady. Niestety wyjazd za granice nie wchodzi w grę. Może ktoś poleci skuteczny i atrakcyjny cenowo kurs angielskiego w warszawie? Zależy mi na możliwości ułożenia planu zajęć.
Jestem typową ofiarą polskiego systemu szkolnictwa. Mój poziom gramatyka B2/C1 sluchanie rozumienie tekstu żaden problem filmy seriale w oryginale, artykuły po ang bez różnicy, a ta blokada mówienia dalej jest. Mówiony oceniłbym na ledwie komunikatywny, gość zrozumie o co mi chodzi ale co sie naśmieje z eeeee yyyy to jego. Pomocy.
  • 22
  • Odpowiedz
@cactooos: @Aga_Be: do konwersacji przez internet możecie poszukać na reddicie w skype exchange albo language exchange.
Co do Warszawy to Couchsurferzy organizują co tydzień language exchange meeting, pójdźcie sobie tam pogadać.
Nie jestem pewien czy przełamiecie barierę rozmawiając tylko na zajęciach w szkole. To jest kontrolowane środowisko gdzie czujecie się zbyt bezpiecznie, a to przecież chodzi o przełamanie blokady.
  • Odpowiedz