Wpis z mikrobloga

@Mazowia: Wysoki IG to fakt, ale wafle ryżowe są wolno trawione więc nie powodują dużego wyrzutu insuliny i można je podgryzać nawet na redukcji dla urozmaicenia (lecz nie za często bo mamy wiele lepszych źródeł ww) :)
@Mazowia: Pamiętaj też, że mieszając pokarm o niskim i średnim czy wysokim IG inaczej patrzymy całościowo na to wszystko :)

Zresztą poczytuje sobie opinie o IG i naprawdę wielu ćwiczących uważa, że IG nie jest bardzo istotną sprawą, ale jakoś nie jestem co do tego bardzo przekonany :)
@Lanza: no ja zaczynam powoli wprowadzać trzeci węgiel, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty lub kasza gryczana, bo nie miałam ich w ustach od końca stycznia. Na początek 1-2 razy w tygodniu na obiad.
@bialaowca: ja kaszy gryczanej nie tkne, śmierdzi mi trupem ;x Ryż brązowy też przez gardło mi nie przejdzie :P Poszukam makaronu razowego z mąki żytniej i orkiszowej, pewnie trzeba będzie udać się do sklepu ze zdrową żywnością :)
@Lanza: kup sobie makaron z Lubelli, oni mają duży wybór makaronów, które są dla nas :) a inne makarony, np. sam orkiszowy czy razowy znajdziesz na półce z żywnością dla diabetyków, przynajmniej u mnie w sklepach tak jest