Wpis z mikrobloga

Hybryda czy diesel? Mając ostatnio okazję potestować diesle i hybrydy, a przy okazji widząc, że niektórzy wciąż wybierają do miejskiej jazdy silniki wysokoprężne, postanowiłem w przerwie od testów na Carburator.pl, nasmarować malutki artykuł w którym wyjaśniam kilka mitów związanych z autami hybrydowymi. Mowie także o wadach, żeby nie było :)
Mogę jeszcze dodać, że o ile wczesniej nie myślałem o autach hybrydowych jakoś szczególnie poważnie, to po tym jak przez kilka dni poruszałem się hybrydowym Mondeo, moje poglądy na taki napęd nieco się zmieniły. Jesli komuś w hybrydach przeszkadza ich "inność" od aut o standardowym napędzie, polecam zapoznać się z Mondeo. :)

Wincyj tutaj:
http://carburator.pl/hybryda-czy-diesel/

Uwaga, artykuł wyjaśnia kwestie ktore zapewne dla wielu z was, drogie Mirki, bedą oczywiste. Adresowany jest do szerokiego grona osob :)

Tradycyjnie zapraszam do obserwowania #carburator

#motoryzacja #samochody #obrazekdlazwiekszeniaatencji
macq2309 - Hybryda czy diesel? Mając ostatnio okazję potestować diesle i hybrydy, a p...

źródło: comment_M6C55MwvWEci9I6Sj6GHZ8zz5oaRB7wB.jpg

Pobierz
  • 6
@macq2309: Temat stary jak świat. Hybrydy muszą mieć ileś tam akumulatorów, wiadomo jakich, które są produkowane w Chinach i później płyną statkiem, który spala ileś tam ton ropy na milę. Jest to po prostu jedna wielka ściema. Elektryczne – spoko, choć nie u nas, bo wciąż nie mamy elektrowni atomowej, żeby nie zanieczyszczać powietrza. W stanach – jak najbardziej. Tylko kup sobie taką Teslę za milion złotych, czy tam ile. Było
@Message: tu nie chodzi o ekologie, a ekonomiczną jazdę po mieście, z tego co czytałem takie Mondeo właśnie w tym środowisku czują się najlepiej.
Jeżeli chodzi o kwestię ekologiczną, to masz rację, ale na Top Gear to bym się nie powoływał jako źródło, bo są stronniczy i zdarza im się palnąć głupotę (i to poważną jak na dziennikarzy motoryzacyjnych z takim doświadczeniem).
@macq2309: mały silnik z lpg. nie śmierdzi, nie kopci, tanie w zakupie, brak problemów z bateriami, serwisem (prosta benzyna), szybko się tankuje, rozbudowana sieć stacji