Wpis z mikrobloga

#windows8 #windows81 #windows7 #informatyka

Mirki pomóżcie bo zaraz ocipieje.

Dostałem od znajomego laptopa, chce aby mu zainstalować windowsa (laptop nowy, bez systemu). Pobrałem legalnie w celach testowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) 4 rózne wersje windowsa 8.1 i raz windowsa7. Za każdym razem mam ten sam problem, gdy w trybie tekstowym zaczyna się ładowanie plików i bootowanie pendrive to dostaje komunikat w stylu "Nie znaleziono pliku install.wim" - mimo że ten plik istnieje.

Za pierwszym razem pomyślałem że może mam uszkodzony obraz ISO, ale przy 4 obrazie ISO, pobranym z zupełnie innego miejsca nadal to samo. Z windowsem7 podobna sytuacja, też twierdzi że nie widzi jakiegoś pliku, ale komunikat pojawia się dopiero po kliknięciu "Zainstaluj system" już w trybie graficznym instalatora.

- Obrazy wypalałem programami UltraISO, Universal USB Installer.
- Wypalałem też programem Rufus, z opcją GPT itd
- SecureBoot w BIOS wyłączony
- Kombinowałem w jakimiś metodami w trybie Repair, ale też bez skutku.

Laptop nowy, bez systemu, marka ASUS. Sam posiadam laptopa od ASUSA, BIOS w tej samej wersji i nigdy mnie takie problemy nie spotkały, czy to z windowsem czy z linuxem.

Powoli zaczynam wątpić w swe umiejętności koleżkowego informatyka, który zainstaluje system za 0.7 dobrej wódki. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@BunkMoreland: miałem podobny problem z win7, z pendrive nie udało mi się go zainstalować mimo wielokrotnie tworzonego startowego penta. Zainstalowałem w końcu z 6 płyty, którą wypaliłem, bo była pierwszą działającą.
  • Odpowiedz