Wpis z mikrobloga

Mirki brodacze, od 5 tygodni zapuszczam brodę. Na razie nic nią nie robiłem prócz mycia i podgalania szyi. Czy możecie polecić jakiś tańszy trymer? Czym różnią te wszystkie olejki, woski, balsamy? Włosy mam dość sztywne, broda podobnie i nie wiem co kupić, żeby nad tym zapanować.
#broda
  • 3
@danielz_: Hej Mirku, i jak efekty zapuszczania?
Klucz programu przy zapuszczaniu brody, to ustalenie rodzaju zarostu i typu skóry. Dzięki temu można szybko i precyzyjnie ustalić, czego potrzebuje Twoja broda.

Masz twardy zarost? Krecony, prosty, falowany?
Czym myjesz brodę? Jakie są efekty?

I co oznacza dla Ciebie tańszy trymer: 30, 60, 150 zł?
@Krootkobrody: Myślałem, że już nikt nie odpisze :) Brodę myję codziennie mydłem i szamponem, ale to nie częściej niż raz na tydzień. Zarost mam dość sztywny, włosy potrafią być poprzekręcane we wszystkie strony świata. Nie wiem czy jest kręcony czy falowany, bo jest jeszcze za krótki (10-15mm). Po czesaniu lepiej to wygląda ale i tak pojedyncze włosy odstają co mnie trochę irytuje. Z daleko wygląda ok.

Trymer do 50-70 złotych.
@danielz_: Więcej wiary w braci w brodzie :-)

Jeśli codziennie używasz zwykłego mydla i niczym nie nawilżasz brody, to dodatkowo ja wysuszasz. I przez to może drapac i jeszcze mocniej się kręcić. Testowales jakiś szampon albo mydło do brody?

Natomiast, żeby włosy brody zaczęły się Ciebie słuchać, polecam olejek, albo balsam do brody. Najlepiej z masłem shea albo lanolina. Nawilzy, zmiekczy zarost, a dodatkowo pozwoli Ci go modelować. Gdybyś potrzebował więcej