Wpis z mikrobloga

Szosowe Mirki,

Jak powinien wyglądać ideowy zestaw ubrań na zimę, dla zakresu od 15 do powiedzmy -10 stopni? Póki co mam tylko bluzę, ale zapewnia słabą ochronę przed wiatrem, więc to bardziej koszulka do 12 stopni. Na początku marca jeździłem jeszcze ze zwykłą wiatrówką przeciwdeszczową i robił się straszny spadochron i sauna (termicznie do 5 stopni było w miarę), więc to rozwiązanie już odpada.

Jedyną sensowną rzecz jaką mam to spodnie, które jako tako dają radę do 5 stopni, więc do tego jeszcze jedna para cieplejszych i będzie ok, rękawiczki też raczej nie problem. A co z górą? Głową? I butami?
Kupować jakieś bluzy i kurtki rowerowe, czy lepiej zwykły polar + dobra wiatrówka rowerowa?
Mógłbym prosić bardziej doświadczonych kolegów o pomoc?

#szosa
  • 101
  • Odpowiedz
@Francuski_Mistrz: przyznam szczerze że wcześniej nie widziałem tej tabelki,no to w tym przypadku 3 faktycznie mogłaby się okazać dobra biorąc pod uwagę że twoja 4 a 3 treningowa mają dość zbliżone wymiary.Ps. Ja mam 3 treningową(jaki i całą górę) i mam 182 cm wzrostu.
  • Odpowiedz
@Francuski_Mistrz: Przyszła, w klatce i na długość z tyłu jest ok.

Niestety chyba przysłali mi egzemplarz bez przedłużonych rękawów i jak się założy zimowe rękawiczki to rękawy starczają w chwycie na łapach i dolnym, ale przy mocniejszym pochyleniu sylwetki (mocniejszym ugięciu łokci) podchodzą już do góry mankietów rękawiczek, niby nie wychodzą z rękawiczek, ale wyraźnie się przesuwają i czuć napięcie rękawów na łokciach. Myślisz, że jest do wymiany? Trochę się boję,
  • Odpowiedz
@impa: Zostawiłem ją, rękawy mogłyby być 2-3cm dłuższe, ale nie podchodzą jakoś strasznie podczas jazdy.

Przetestowałem ją wczoraj, tylko craft z długim pod spodem, jak wyszedłem to było jakieś 6 stopni, brak słońca i mocna zimna mgła od lasu, wtedy było mi lekko za zimno, za mgłą już ok, pewnie przy mniejszej wilgotności da się dociągnąć do okolicy 0 stopni. Jak na 5 godzin jazdy myślę, że dała radę, jedyne do
  • Odpowiedz
@Francuski_Mistrz: nie widziałem wcześniejszego Twojego wpisu,zapomniałeś mnie zawołać :)

Ja ostatnio cały dzień w niej śmigałem w temp.w granicach 0 stopni,max było 3 :) Co do rękawów,u mnie też są trochę luźne ale jakoś szczególnie nie "trzepoczą" na wietrze :)
  • Odpowiedz