Wpis z mikrobloga

Takiego widoku dorobiłem się po pięciu latach pracy w Norwegii, teraz jeszcze tylko spłacić siedmioletni kredyt i można powiedzieć że jest się na swoim... Jak widać w Norwegii też jest czasem ciepło-zdjęcie zrobione ze dwa tygodnie wcześniej bo teraz już wjeżdżają przymrozki. W dolinie leci linia kolejowa Rørosbanen i płynie Glomma-najdłuższa rzeka Norwegii. #norwegia No i też #azylboners
electro_nick - Takiego widoku dorobiłem się po pięciu latach pracy w Norwegii, teraz ...

źródło: comment_IJPnGo5AUBiNGzZREpAiv6RrT8tyaWnb.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@electro_nick: domek taniutki, okolica jak dla mnie super, duzo lasow, tez hoduje husky (w sensie mam jednego w planach drugi)
Jednak zona mowi "eee daleko od fiordow"
Klimat dla psa super ale juz dla zony nie bardzo :)
Nawet jezdzilem po street view zeby znalesc twoj domek :p
Zawolaj prosze jak wrzucisz zdjecie domu.
  • Odpowiedz
88m na parterze, do tego szopka lekko zgniła-na straty i dom dla psów który z powodzeniem mógłby od biedy służyć jako mieszkanie, pod całym domkiem piwnica do ewentualnego mirkowania... Działka 2000m. Co do zarobków to ostatnio jakieś 22tys NOK netto wpada co miesiąc z paroma nadgodzinami.
@Fenri Domek ma lekko przechyloną ścianę bo przy montażu tej folii kubełkowej z fundamentu wyskoczył jeden z kamieni... Poza tym stare bezpieczniki topikowe, stara szafka elektryczna,
electronick - 88m na parterze, do tego szopka lekko zgniła-na straty i dom dla psów k...

źródło: comment_MZNZOk9WnLgdgvdgjT3ombdhMSBWPrdp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@electro_nick: Spokojnie bym Ci to wyremontował ;) czerwony kledning jest dość brzydki, a co do drewnianych domów to bez obaw, nic się nie stanie nawet jakby i kilka tych kamieni wyleciało :)
  • Odpowiedz
@Fenri: Nie ma problemu z remontem bo tam w miarę ogarnięte już jest, zostały drzwi na balkon i parę okien, a co do kledningu to ten dom jest jak cebula-dwie warstwy od wewnątrz i dwie od zewnątrz. widziałeś kiedyś coś takiego?
  • Odpowiedz
  • 0
@electro_nick: tak widziałem, nawet widziałem jak ktoś dobudował ganek wprost na ścianę z kledningiem bez ocieplenia, nawet nie był zrywany :p Domek ocieplony?
  • Odpowiedz
@Fenri: Tego czy ocieplony i czym to nie wiem bo nie ma jak zobaczyć, ale miejsca na ocieplenie to może z 5cm jest ewentualnie... Sufit jest ocieplony wiórami-to akurat widziałem na własne oczy. Opał mam za darmo z pracy, pompa ciepła właśnie zamontowana to czekam na zimę.
  • Odpowiedz
@electro_nick: chyba najwazniejsze, ze nie musisz teraz placic ogromnych sum za wynajem mieszkania
jak czytam to około 10 tysięcy, czyli w 4 lata oszczędzisz prawie pół miliona koron
o dziwo nawet Polaka byłoby stać na taki luksus...
  • Odpowiedz
@electro_nick: te zarobki to masz chyba troche ponad przecietne co?
fajna okolica, troche Polske nawet przypomina
jak taka duza dzialka to jak hajsu troche wpadnie mozesz cos nowego wybudowac, punkt na wzgorzu zajebisty, pozdro
  • Odpowiedz
@MustafaKaraban: Tutaj zarobki są dość wyrównane-mój kierownik zarabia 26 albo trochę więcej do ręki, kumpel na produkcji z kolei wyciąga 18 i nie ma możliwości nadgodzin... Na pewno w okolicy Oslo dałoby radę więcej, ale koszty mieszkania/pokoju/czegokolwiek są przerażające. Już za stary jestem na mieszkanie w kupie, a to też przerabiałem.
  • Odpowiedz
@electro_nick: norweski znasz? na polskie wychodzi jakieś 200 000zł, czyli cena kawalerki w Polsce, jak działka taka duża to zajebisty interes zrobiłeś
nie wiem ile za wynajem byś dostał, ale powiedzmy te 5000 koron, to jak kiedys wrocisz do Polski mialbys dobry hajs
  • Odpowiedz
@NYCBronx: chodzi mi o to, ze w Polsce za 200 000zl kupisz mieszkanie i zyskasz na nim okolo 1000zl miesiecznie
w Norwegii za 200 000zl kupisz i masz 2500zl miesiecznie
dobry profit jak ktos ma troche kasy i chcialby zainwestowac to w Norwegii chyba bardziej sie oplaca heh
  • Odpowiedz
@MustafaKaraban: mysle ze cena jest zalezna od miejsca, rodzaju mieszkania i tym podobnych #!$%@?.
Mysle tez ze wynajmujac warto jest byc na miejscu w razie jakiejs awarii (pozaru) czy sprawdzic od czasu do czasu czy nie zrobili ci meliny z mieszkania.
Mysle ze wynajmujac mieszkanie w NO, zaplacisz tez w norwegii od tego podatek ktory nie jest wcale taki maly.
  • Odpowiedz