Wpis z mikrobloga

@Forbot: nie rozumiem braku popularności układów firmy Microchip. Są bardzo tanie, dostanie darmowych próbek nie jest problemem, wybór jest ogromny, klony PICkit2 / PICkit3 kosztują grosze, a programowanie ich w C jest bardzo proste. Do tego bajecznie prosty Assembler.
  • Odpowiedz
@gumilii: w chwili obecnej STM32 są lepsze i tańsze więc wybór jest prosty... Pojawiają się proste analogie w kursie, powinny dawać do myślenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gumilii: trzeba się przestawić - zamiast rejestrów używamy funkcji z biblioteki od producenta. Pierwsze kilka programów to dziwne uczucie, ale później jest znacznie szybciej, wygodniej i czytelniej.
  • Odpowiedz
@Forbot: Sądzę że bardzo wiele osób (zwłaszcza starszych, co robią od czasów z80/'51/avr) obawia się ARMów itp "bo drogie" (a zwłaszcza w formie starter-kitów), "dzikie zasilania, skąd ja wezmę stabilne 1.8v i 3.3v, mam tylko zasilacz od komórki" i "bo w dzikich obudowach, tego nie przylutuje" (a mało kto wie, że są niedrogie starter-kity coś jak arduino mini itp, albo procki LPC w obudowach DIP20 czy tam 22, a nawet
  • Odpowiedz
@hrumque: Dzięki za sugestię - zobaczymy jaka będzie reakcja czytelników na kurs. Na początku przybliżamy trochę informacji na temat takich rzeczy jak: ST, ARM, Cortex, rdzeń, STM32 etc. bo to nazewnictwo wcale nie jest takie oczywiste ;)
  • Odpowiedz