Wpis z mikrobloga

Dobra co by rozruszać tag ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje uwagi i obserwacje na temat użycia min przez Vegas

Zauważyłem, że wiele osób które zaczyna grać Vegas praktycznie nigdy z nich nie korzysta. Ostatnio trochę grywam Vegas (wygrałem armie za drugie miejsce na turnieju, wiec stwierdziłem, że czemu by nie spróbować( ͡° ͜ʖ ͡°)) i stwierdziłem, że jednak jest to dość przydatny żeton.

Ale po kolei. Jak wiadomo Vegas posiada zaledwie 8 jednostek z czego dwie nie atakują. Wydawać się może, że niemożliwe wydaję się równoczesne bronienie i atakowanie ("tylko" trzech agitatorów). Na szczęście bezpośrednie ataki zazwyczaj udaję się jakoś obronić samym sztabem (cecha + duża liczba obrotów i mobilności). Gorzej z atakami z zasięgu. Można użyć agitatorów aby wykorzystać strzelców przeciwnika do ataku na wrogi sztab jednak nie zawsze jest to możliwe. I tutaj z pomocą przychodzą miny. Kładziemy je w miejscach w których wróg miałby położyć swoich strzelców (zazwyczaj są to dwa sąsiednie narożniki do tego w którym stoi nasz sztab). Wyłożenie jednostki w takie miejsce kosztuje wtedy przeciwnika jedną jednostkę wiecej (która niszy mine) ale często ta mina tam zostaje już do końca gry.

Inna metoda to wykorzystywanie swoich mobilności na przejętych przeciwników aby Ci weszli sami na minę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


I oczywiście zawsze można klasycznie kogoś tam wepchnąć :)

A jakie są wasze opinie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuroshimahex