Wpis z mikrobloga

  • 0
@Marcinowy: wysylasz poradnik gdzie gosciu robi to na jakims przedpotopowym laptopie ?! Wysililbys sie i poszukal frazy "asus k555l disassembly"
Tak sie sklada ze nowe asusy maja czasem maks 12gb Ramu bo 4gb jest czasem montowane w niedostepnym slocie bezposrednio na plyte. A Tobie daja klapke serwisowa z dostepsm do jednego slotu. Poza tym te nowe asusy sa polowe ciezsze niz to barachlo z filmiku. Troche wim bo w tym pracuje
  • Odpowiedz
@xoes: a to sorry, nie siedzę za często w temacie lapków. Tego to nie wiedziałem, że 4GB jest wlutowane myślałem że jak w każdym jest klapka i w nim 2 sloty...
  • Odpowiedz
  • 2
@Marcinowy: olali temat dwoch slotow bo kto bedzie potrzebowal 16gb ramu przy tym procku ? Chociaz ostatnio Wydzial Informatyki jednej Uczelni w Polsce zamowil 30 sztuk lapkow z najtanszym prockiem amd o wydajnosci kosiarki i 16gb RAM :D pewnie do maszyn wirtualnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@infamia: dokup 4 GB RAM za 130zł i będziesz mógł pograć w większość gier

@Marcinowy: wcale ze nie. Ram to podręczna pamięć... Podręczna pamięć nic nie oblicza od tego jest procesor i grafika. Napewno znasz się na wielu rzeczach ale w IT nie doradzaj proszę.
  • Odpowiedz
@NaxZST: znam się i mnie nie pouczaj. Teraz przy grach 8GB to standard, kiedyś było 4GB.
Wiedźmin 3, CoD, BF4 i wiele innych gier wymaga 8GB RAM bo przy 4GB są straszne dropy fps'ów

  • Odpowiedz
  • 1
@Marcinowy: skup się bardziej na procesorze który. Ajakieś 5 albo więcej lat i jest tylko z serii i3. Patrząc na zegary to jest wersja Low Voltage a ty wywalasz zdobyć do człowieka żeby RAM dokupił i niepotrzebnie kasę wydał.
  • Odpowiedz
  • 0
@Marcinowy: lepiej żebyś mu powiedział o wymianie procesora bo wersje M mają takie same TPD i wtedy by poczuł prawdziwe przyspieszenie a nie więcej ramu bo ram nie odpowiada za fps. A gry co wymieniles nie mają prawa działać na jego laptopie tak czy siak.
  • Odpowiedz
@NaxZST: przeczytaj jeszcze raz bardziej uważnie ok?
@infamia napisał że ma 2GB RAM, na co JA odpisałem żeby dokupił 4GB żeby miał 6GB. Czy widziałeś żeby jakaś gra działała na 2GB RAM?
Później napisał, że POSIADA 4GB RAM co uznałem, że NIE MA POTRZEBY KUPOWANIA DODATKOWEJ PAMIĘCI RAM.
Potem @infamia chciał się dowiedzieć jak wygląda kwestia dokładania RAMu.
Więc się nie czepiaj jak nie wiesz.
  • Odpowiedz
@infamia: nie dokupuj zadnego ramu jak masz 4gb ani nie zmieniaj procesora, do tej grafiki 820m jest az nadto. laptop nie jest najgorszy ale zadnym dodatkowym ramem go nie wzmocnisz. a gry rpg ktore pojda to oczywiscie baldurs gate, evil islands. star wars kotor, wiedzmin 2, risen 1, 2, 3, dragon age 1, morrowind, skyrim, pillars of etrnity, divinity original sin, drakensang, fable.
  • Odpowiedz
@Marcinowy: Cs go, 1.6, Gothic, Sims 2. Wymieniać dalej? 2gb pamięci operacyjnej to jest bardzo dużo, tylko teraz robią takie niezoptymalizowane gówna, bo myślą, że każdy ma 16 gb RAM i i7 na pokładzie.
  • Odpowiedz
@artos: to Ja wiem ze 2GB na te gry wystarczy bo sam gralem w nie na 1gb ramu. A z ta optymalizacja to prawda. Mysla ze kazdego stac na kompa zacponad 5K zl...
  • Odpowiedz