Wpis z mikrobloga

Witam, mam dwa interesujące mnie pytania
1) Czy jest możliwość sprawdzenia zsumowanego development`u danego kraju oprócz liczenia każdej prowincji?
2) Do którego poziomu technologii jest opłacalne tworzenie dużej ilości kawalerii w technologii zachodniej?
z góry dzieki za odpowiedz
#eu4
  • 3
@Qzwxecrv: 2) Otwórz sobie jednostki, rozwiń listę i porównaj punkciki. Kawalerię zawsze dobrze mieć, żeby była po bokach.
1) Po kliknięciu na prowincji (chyba) masz w okienku informacje o kraju. Jest tam ikonka (takie kółko z oszczepami czy coś w tym stylu). Pod tą ikonką jest procentowa wartość kraju. Procenty zależą od developmentu (przynajmniej w tym najnowszym patchu z fortami).
@Qzwxecrv:
Do czasu odblokowania drugiego poziomu artylerii nie opłaca się za bardzo kupować dział. Do tego też czasu armia ma się opierać na kombinacji piechota+kawaleria. Ludzie robią różnie - 12+4 jest wg mnie optymalne na początek. Jak już masz drugi poziom artylerii (tech 10) robisz tak: piechota i artyleria=tyle ile wynosi aktualny combat width, kawaleria=4 lub 6. Można dorzucić kilka jednostek zapasu piechoty, bo mechanika jest taka, że w przypadku gdy