Wpis z mikrobloga

@goferek: W KAŻDYM, #!$%@?, KAŻDYM mieście z tramwajami pasażerowie się czasem nie mieszczą. To zupełnie normalne i wszędzie na świecie tak jest. Ponadto, w cywilizowanych krajach, ludziom ułatwia się życie. I dlatego są wagony z miejscem na rowery w pociągach, co w Polsce sukcesywnie jest wprowadzane. Dlatego są też wagony z miejscem na rowery w tramwajach. I nie jest to nic dziwnego. Pogoda się zepsuje, rower się zepsuje, człowiek się zepsuje
@Estilio: Konstale po remoncie. Nie mogę odszukać zdjęcia dobrego, jedynie na jednym filmiku to widać. Czarna pionowa szyna po lewej stronie za ostatnim fotelem. Idealnie miejsca na rower, wsuwa się w nią przednią oponę i rower przez to stoi stabilnie. Szkoda że nie ma jakiejś naklejki z informacja miejsce na rower bo funkcja tego nie jest wbrew pozorom taka jasna.
Pobierz Radus - @Estilio: Konstale po remoncie. Nie mogę odszukać zdjęcia dobrego, jedynie na...
źródło: comment_nllfQdx379q5x1pdQVkh2XcWrkoAxVSL.jpg
@flejwaflejwaplejapleja:

są wagony z miejscem na rowery w pociągach

Akurat w pociągu ma to sens bo:
a) pociąg jest sporo większy od tramwaju i stojak na rowery zajmuje w nim mniejszy procent przestrzeni pasażerskiej
b) pociągiem zwykle podróżujesz na odległości większą niż ta, którą mógłbyś pokonać na rowerze

Dlatego są też wagony z miejscem na rowery w tramwajach. I nie jest to nic dziwnego. Pogoda się zepsuje, rower się zepsuje, człowiek
@wdowapotedlarzu: ale te przeklęte rowery zajmują miejsce normalnych ludzi, którzy nie są pedałami!!!111
Nie wiem, nie zapisuję sobie tego w pamiętniku, ale co najmniej kilka razy mi się zdarzyło. I zdarzyłoby się ponownie, gdyby PKP nie usunęło mojego pociągu zagranicznego :p
@wdowapotedlarzu: To Ci mówię - gdyby nie usunęli mojego pociągu zagranicznego, to wiózłbym rower w Krakowie i w Warszawie, bo nie będę jechał na rowerze z walizką obok. Ponadto, te stojaki wcale nie zajmują tak dużo miejsca, z 6 osób max. W razie tłoku ludzie i tak będą tam wchodzić.