Wpis z mikrobloga

PKP Cargo chwali sobie korzystanie z dronów

O 60 proc. spadła w ostatnim półroczu liczba kradzieży towarów przewożonych przez PKP Cargo, dzięki czemu straty zmalały o 1,6 mln zł. To efekt wdrożenia przez spółkę programu kontroli ładunków dronami. Mogą one wyśledzić człowieka z odległości 1 km. Najczęściej kradzionym towarem jest węgiel i złom. Dzięki bezzałogowcom liczba kradzieży tych towarów spadła odpowiednio o 36 i 62 procent.


ot, ciekawostka. :)

#michalkosecki #pkp #drony
Pobierz m.....i - PKP Cargo chwali sobie korzystanie z dronów

O 60 proc. spadła w ostatnim ...
źródło: comment_b1w5jD7759dwC5l4x8V8Kw0hxDXFIonT.jpg
  • 28
a co z bateriami? Przecież lata około 30 min.

nie znam specyfikacji tych dronów, nie uczestniczyłem w postępowanie przetargowym na nie.


@piwuch: @michalkosecki: 30 min to wcale nie tak mało na przelot + z pewnością są stosowane zamiennie i jeden ląduje a drugi się ładuje (tylko że ładowanie to 2-3-4h). Inna sprawa że baterie można dokładać po 15 min. Przykładowo ja mam 3x15 min podłączone równolegle. A na upartego można
@saldatoreafilo: albo dowiedzieć się na jakiej częstotliwości lata i #!$%@?ć silną anteną kierunkową. Bo fizyczne zabranie jest łatwe do detekcji.

W sumie to nie jestem złodziejem, ale dla beki bym go zabrał i potem oddał "aby pokazać luki w systemie" i zaproponować rozwiązania za hajs ( ͡ ͜ʖ ͡)

I ten tytuł na wykopie "ukradli drona PKP który miał ochraniać towar przed kradzieżą" xD
@rybak_fischermann: Chyba nie. Udało im się to, ponieważ wywozili tylko takie, co nie potrafiły #!$%@?ć przed siatką albo były największym szmelcem z fabryki i producent sprzedawał je za paczkę fajek, bo i tak nie miał z nich żadnego pożytku. I te wszystkie drony przyleciały do Europy i Ameryki. Znalazły pracę w PKP, stały się wzorem dla kolejnych generacji dronów, świat poszedł do przodu. Pojawiły się komputery, amfetamina, samoloty, ale co z
@pawisoon: @michalkosecki: Patrząc po zdjęciach to są zwykłe DJInnovations Phantom z FPV więc pewnie w wersji II. Drugi większy #!$%@? to customowa składanka z części właśnie od DJInnovations (płytki nazca, silniki, elektronika, moduły GPS itp) przy czym wcale bym się nie zdziwił gdyby elementy konstrukcyjne były zwyczajnie od majfrendów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co nie znaczy że nie jest to poważna maszyna! Rozwiązania spoookojnie wystarczające!