Wpis z mikrobloga

@kinky_savage: U mnie z3 ma lepszy zasięg od polecanego e3372, ale ja mieszkam poza miastem i będę potrzebować antenę dodatkowo. Do domu warto wziąć modem i router i wtedy jest git.
  • Odpowiedz
@Bazur: a mobilnie?
Stacjonarnie z anteną to domyślam się że może być lepiej, ale jak wozimy ze sobą tylko usb, to czy jest sens czy fon spełni to samo zadanie tak samo dobrze (lub lepiej)?
  • Odpowiedz
@kinky_savage: działają tak samo, jeśli chodzi o kwestię prędkości, co więcej - często pozwalają na bardziej precyzyjne niż telefon wybranie pasma. Niemniej jednak potrafią być o wiele kaprysniejsze i gubić sygnał lub rozlaczac się, jeśli na porcie USB nie ma odpowiedniego napięcia lub jeśli port z jakiegoś powodu się wyłącza (oszczędzanie energii lub coś w ten deseń)
  • Odpowiedz
@kinky_savage: uzywałem przez dłuższą chwilę telefonu (Xperia V) jako hotspota LTE w domu w czasie awarii modemu USB i prędkości były o niebo lepsze w ten sposób. Nie było żadnych problemów z łaczeniem się z telefonem po wifi ani rozłączaniem a telefon 24h tak działał (w telefonie mam cyanogenmoda z androidem 5.1.1)
  • Odpowiedz
@kinky_savage: Mode jesli ustawisz na tylko LTE to jak nie ma LTE to po prostu nie ma zasięgu i internetu.
W moim telefonie akurat nie mam opcji wymuszenia LTE i zdażyło mu się 2-3 razy przełączyć na 3g ale to było sporadzyczne i zauważalne w prędkości otwierania stron. Tylko odczułem to tak że pobierało mi z pakietu złotówkowego a nie darmowego LTE.
  • Odpowiedz
@kinky_savage: modem domyślnie działa jak telefon, w pełnym zakresie od GPRS, przez EDGE, 3G, HSPA po LTE. Softem można wymusza pewne tryby pracy, np. tylko LTE, choć dostępność tego zależy od modelu modemu i appki łączącej
  • Odpowiedz