Wpis z mikrobloga

Wrzesień się zaczął, zaczęła się także #licbaza ( ͡° ʖ̯ ͡°)
O ile powrót do szkoły nie jest dla mnie uciążliwy, ale pewne bardzo inteligentne osoby z MEN wpadły na pomysł, żeby wydać rozporządzenie, gdzie zakazano sprzedaży tzw. "Niezdrowego jedzenia", do którego zalicza się również majonez(RIP kanapki z bufetu, sam bufet najprawdopodobniej także ( ͡° ʖ̯ ͡°)) . Będzie też trzeba zrezygnować z akcji charytatywnych, podczas których sprzedawano różnego rodzaju wypieki, bo te również "są niezdrowe i powodują otyłość". I tu nasuwa się pytanie. Z jakiej racji ZABRONIONO kupowania jedzenia osobom pełnoletnim, które często nie mają czasu na przygotowanie sobie posiłku przed wyjściem do szkoły?
Moim zdaniem to rozporządzenie powinno wywalić to kosza, albo wykluczyć z niego szkoły średnie.
A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

  • 12
@Pelmal: Ja mimo wszystko wolałbym wstać wcześniej i zrobić sobie coś zdrowego i pożywnego, a przede wszystkim coś co na pewno będzie mi pasować niż potem w szkole kupować za nie wiadomo jakie pieniądze wątpliwej jakości kanapkę. A zrobienie dobrej kanapki przed wyjściem nie jest jakimś sportem ekstremalnym, parę tygodni treningu i można dobre drugie śniadanie przygotować dosłownie w kilka minut.
@Pelmal: Bawi mnie to bardzo. O ile w podstawówkach szkoła rzeczywiście może mieć wpływ na nawyki żywieniowe dzieci, bo poza nią są pod kontrolą rodziców, to zakazywanie drożdżówek czy kanapek z majonezem w szkołach średnich jest całkowicie bez sensu. Bardzo miło wspominam też akcje charytatywne z ciastem, bo smaczne i za złotówkę xD ale też w szczytnym celu. Ale nie, zabronimy tego i ludzie od razu nie będą grubi... Pewnie powstanie
@kocham_jeze @janoosh Dokładnie. Nie sądzę, żeby osoba w moim wieku zmieniła przez to swoje nawyki żywieniowe, chyba, że chodzi o przygotowywanie sobie śniadań. Tak btw znacie jakieś dobre, sprawdzone przepisy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak btw znacie jakieś dobre, sprawdzone przepisy?


@Pelmal:

Sałatka:

Bierzesz sałate lodową i ciachasz, rzodkiewkę też ciachasz, wrzucasz oliwki i ser arla appetina w kostkach i dodajesz oliwy z oliwek.

Wyrafinowane w #!$%@? xD Ale polecam, moja ulubiona sałatka, szybko się robi, dobra do szkołe, tylko musisz sobie sprawić jakiś pojemnik. Do tego bierzesz ze 2 jajka na twardo, 2 banany, jabłko/inny owoc i jakieś kanapki (tu wedle uznania) i już