Wpis z mikrobloga

"Harry Potter" oglądany od początku po raz kolejny po kilku latach to ciekawe doświadczenie, coraz bardziej mroczny z każdą kolejną częścią, bohaterowie coraz mniej dziecinni, Hermiona coraz ładniejsza, a Potter coraz bardziej wygadany.
I ten wspomnień czar, kiedy przypominasz sobie jak pochłaniało się za dzieciaka jedną książkę za drugą :)

#harrypotter #emmawatson #wspomnienia
Pobierz
źródło: comment_YwPhGUK6IzA2YwU99c0UV3K9qGhGh5ZM.jpg
  • 59
@qnebra: wiem :) dlatego staram sie merytorycznie nie podchodzic do tych filmow; nie analizowac ani fabuly ani tym bardziej postaci, bo od tego mozna dostac bolu glowy, a przed snem to troche ryzykanckie
w takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak skupic sie na innych aspektach, a to one dla mnie okazuja sie byc bardziej atrakcyjne
@narkotyki: A to nie było na odwrót? On chyba ten plan z przemyceniem śmierciożerców aby pomogli mu zabić Dumbledora miał od samego początku 6. części, a te nieudane próby to właśnie były rozpaczliwe improwizacje bo ciągle nie udawała mu się naprawa szafki. A ich ucieczka... W filmie nie wiadomo z jakiego powodu postanowili wcisnąć losową scenę ze spaleniem Nory, zamiast tak jak w książce na koniec przedstawić bitwę jaka odbywała się
@narkotyki: niezla zagadka XD ale postaralam sie w miare sensownie - jak na te pore - odpowiedziec.

grunt to wiedziec, ze hogwart jest najwazniejszym miejscem w uniwersie potterowskim i jego przejecie jest niezwykle wazne dla voldemorta. w szkole rezyduje sam dumbledore, najpotezniejszy czarodziej, ostatnia ostoja dobra i bezpieczenstwa, nazwij to jak sobie tylko zyczysz :)
przechodzac teraz do sedna sprawy: polecenie draco zabicie dumbledore'a bylo ze strony voldemorta rodzajem tortury, zarowno
@void1984: Spózniles się jakieś 10 lat z tą diagnozą :D to, ze napisałam, ze pochlanialo sie jedna za druga, nie znaczy, ze wszystkie byly juz wydane kiedy zaczęłam czytać :) chociaz szczerze mówiąc wrocilabym chetnie do gimbazy :)