Wpis z mikrobloga

#malowaniew30dni Dokonałem odkrycia leżąc na kocu i uświadomiłem sobie, jak głupie było moje podejście. Przecież Beksiński nie nauczył się malować tych szczegółów patrząc na obrazy innych malarzy (bo nie było takich, którzy by w ten sposób malowali), tylko obserwował prawdziwe rzeczy - tkaniny, ściany itp. A ponieważ nie jest możliwe (praktycznie, bo teoretycznie tak) idealne odwzorowanie obrazu realnego za pomocą farby, to jego obrazy muszą zawierać - choćby minimalne - błędy w oświetleniu itp. Dlatego jeśli będę próbował odwzorować jego obrazy, zamiast realne rzeczy, to popełnię 2x więcej błędów - a i sama nauka będzie znacznie trudniejsza, bo mózg stara się intuicyjnie znaleźć jakieś prawidłowości, struktury (które w prawdziwym świecie są zawsze prawidłowe, no bo - cóż - są prawdziwe), które na obrazie będą zawierały błędy.

A uświadomiłem sobie to wszystko patrząc z bliska na strukturę tkaniny koca na moim łóżku. Poza tym, nie fotografowałem już tak dawno, że zapomniałem jak wiele ciekawych rzeczy można odnaleźć w mikroświecie. Chyba pora przypomnieć sobie pewne rzeczy.
Goryptic - #malowaniew30dni Dokonałem odkrycia leżąc na kocu i uświadomiłem sobie, ja...

źródło: comment_Y4EOT4IgWPdEjVvxSj67UOaNhaOSIY3L.jpg

Pobierz
  • 2