Wpis z mikrobloga

"Błazenek, czy też amfiprion, czyli typ ryby, na którym wzorowany był Nemo, ma pewną ciekawą zdolność. Każdy osobnik rodzi się z „osprzętem” zarówno żeńskim, jak i męskim. Znaczy się jest hermafrodytą, występuje jednak u nich protandria, co oznacza, że cechy męskie dojrzewają szybciej.

W przypadku, gdy samica umiera, „główny” samiec rozpłodowy zmienia płeć, a w jego miejsce wskakuje kolejny w hierarchii, najczęściej jego potomek (mam nadzieję, że nie trafi tu jakiś ichtiolog i nie zrówna mojego wywodu z ziemią). Zapewnia to przetrwanie gatunku.

Determinacja z jaką ojciec Nemo poszukiwał go przez cały film nabiera teraz nowego znaczenia, co? Nie dziękujcie za zrujnowanie wam filmu."
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ciekawostki #zwierzeta
ColdMary6100 - "Błazenek, czy też amfiprion, czyli typ ryby, na którym wzorowany był ...

źródło: comment_uNQ9XuEabdO1V8WGtR5fKFkSqDsipIux.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
Determinacja z jaką ojciec Nemo poszukiwał go przez cały film nabiera teraz nowego znaczenia, co? Nie dziękujcie za zrujnowanie wam filmu.


@ColdMary6100: Co za chory #!$%@? wymyślił ten scenariusz ;)
  • Odpowiedz
@ColdMary6100: Tak sobie czytam o tej ciekawostce i nagle przyszedł mi pomysł na zajebisty scenariusz do filmu...

...ale później doczytałem dalej i okazało się że taki film już był, eh to uczucie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ColdMary6100: Co za chory #!$%@? wymyślił ten scenariusz ;)


@JackBauer: Jak raz zostawiłem dzieciakom włączone Nemo (po raz n-ty) i miała się nimi zaopiekować babcia, to potem stwierdziła że tak przerażającego filmu już dawno nie widziała :) Co chwila zagrożenia, śmierć, ataki - w sumie to chyba faktycznie najdrastyczniejszy film Disneya... A tu dochodzi jeszcze ten fakt podany przez @ColdMary6100 xD
  • Odpowiedz
@ColdMary6100: Informacja nieprawdziwa. Największa to samica, średni to dojrzały samiec, natomiast reszta w stadzie (zazwyczaj 1 lub 2) to bezpłciowce. W razie zgonu samicy - samiec zamienia się w samicę, natomiast jeden z bezpłciowców staje się samcem. W przypadku śmierci samca jego miejsce zabiera bezpłciowiec.
  • Odpowiedz
dlatego gity oglądają króla lwa, a reszta się jara bajkami 3d. there's no school like the old school, baby


@paziu: U lwów często jest tak, że dominujący samiec parzy się ze wszystkimi samicami w stadzie, a potomstwo poprzedniego szefa może zostać przez niego zagryzione. Kojarzysz kto był samcem alfa lwiego stada w czasie narodzin Nali?
  • Odpowiedz