Wpis z mikrobloga

Hej, Mirki.
Jest gruby problem z komputerem. W czasie gry (#csgo ( ͡° ͜ʖ ͡°)) następuje całkowite zawieszenie (przy którym zużycie procesora skokowo spada do 0), po czym wraca do normy i po kilkudziesięciu sekundach - znowu jest to samo.
Komputer był już wyczyszczony, zresztą temperatura procesora nie przekracza 60 stopni. Grafiki zresztą też. Format nie pomógł (przesiadka z 8.1 na 10).
Wcześniej sam zrzucał taktowania do 800, ale po wrzuceniu napięć na sztywno - przestał, ale nadal występuje problem ze zużyciem procesora.
Specyfikacja: i7 4770k, asrock z87 extereme 4, gtx 780. zasilacz thermaltake smart 650. 16 GB RAM 2400.

Pomóżcie bo mi się niebieski załamie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#komputery #pomocy #pcmasterrace
  • 15
@mojwa: heh, miałem dokładnie taki sam zestaw (procesor + GPU + płyta główna) i ten problem raz na jakiś czas też występował. Nie wiem co było przyczyną, ale po wymianie GPU na 980 Ti nie mam już tego problemu (CPU i GPU podkręcone są).
@mojwa: w sumie to zakładam, że jest to wina płyty głównej, bo mam z nią same problemy :< Wina zasilacza to to nie jest, bo na 1600W EVGA miałem to samo :v
@HaPPe: zmiana priorytetu nic nie dała, jest to samo.
@Colek: nie wywala sterów. Jeżu, wolalabym żeby nie musiał kupować nowej grafiki...
@ferdydurke___: ale co podkreca? W tym momencie to jest wręcz skrecony (3.8 GHz)...

@amb97:wolajcie bo tak nie widzę odpowiedzi.
Testowane na metro: last light i nic się nie dzieje. Na OCCT przy obciążeniu tez brak spadków. Tylko w cs