Wpis z mikrobloga

nigdy nie sądziłem że tak ciężko jest kupić mirkofon bezprzewodowy do prezentacji. Ot chodzi o przenośny system, gdzie zarówno nadajnik i odbiornik jest na baterie. Mikrofon przypinany do ubrania. Ma ktoś jakieś doświadczenia? Bo jak szukam w internecie to albo:
- opinie że denna jakość dźwięku
- opinie że zasięg do niczego
- bardzo niska cena, nie wierzę że za $10 można kupić coś niedenerwującego
- mikrofon w formie pałki
- wielki wzmacniaczo-odbiornik z zasilaczem i walizką do transportu.

#audio #audioboners #pytanie #rozwojosobisty

PS. tak, rozwój osobisty, bo osobistorozwojowcy często robią prezentacje więc powinni jakiś mikrofon mieć?
  • 7
@karnaval: ponieważ nie chcę nosić wielkiej torby, podłączać wzmacniacza itd itp. Chcę mieć wszystko gotowe, podłączyć tylko odbiornik do wejścia jack 3.5 systemu nagłośnienia i już. A po wszystkim móc mieć to w kieszeni, bo i tak już za dużo rzeczy noszę ze sobą na takie akcje.
Majfrendzi mają podobny asortyment co np. amazon, z tą wadą że większość opinii użytkowników jest raczej o tym że "przyszło całe i działa", a
@animuss: super hint: to co szukasz nazywa się mikroport. I nie widziałem w żadnej konsoli od tych za 100 zł do tych za 80k toru z wejściem na małego jacka. Musisz używać XLRow albo duzego jacka :P
@djbartek: ależ ja nie potrzebuję się wpinać do żadnej konsoli. Ja przychodzę na taką "aulę", przy biurku prezentującego obok kompa, rzutnika itp - wystaje też kabelek mini jack. W menu można wybrać że sygnał z niego idzie na głośniki :)
Ale przecież są też przejściówki, jakby ktoś postraszył dużym jackiem.
@animuss: To tak nie działa z tą przejściówką, każdy porządny mikrofon będzie miał wyjście na XLR albo TRS i wypuszcza z siebie sygnał mikrofonowy, potrzebujesz całego osprzętu który ostatecznie wypuści z siebie sygnał liniowy żeby podłączyć się do takiej auli. Ciężko mi teraz na apce podać jakąś konfigurację i czy są odbiornoki które mogą pominąc mikser i przedwzmacniacz mikrofonowy w nim, musiał bym zrobić mały research pod tym kątem, ale znajomi
@NeXIcE: nie ma co przekombinowywać :) Właśnie potrzebuję mikrofon przypięty do nadajnika, a odbiornik do tego wejścia systemu. Cóż może to i jest niepoważne, w sumie sam nie wiem co tam jest :) Pożyczałem już od firmy takie zestawy mikrofonowe i działa to w tym przypadku idealnie, teraz chcę mieć swój prywatny. Jeśli chodzi o przejściówkę to widziałem takie zestawy z odbiornikiem mającym dużego jacka, myślałem że o to Ci chodzi.
Pobierz animuss - @NeXIcE: nie ma co przekombinowywać :) Właśnie potrzebuję mikrofon przypięt...
źródło: comment_aLkTcu46WkydOBnTeBlfWwmhkhcz6xAf.jpg