Wpis z mikrobloga

Help, no zgłupieję zaraz!

Chodzę na siłownie 3 razy w tygodniu, dni pon-śr-pt albo wt-czw-sob, zależy od roboty.
Do tej pory jechałem splitem, ale zmądrzałem (i jednocześnie zgłupiałem) i postanowiłem znaleźć coś bardziej ogólnego i coś co pobudzi mięśnie 2x w tygodniu nie 1x.
Postawiłem na FBW AB https://dl.dropboxusercontent.com/u/45415626/ShareX/2015/08/2015-08-26_17-16-56.jpg
Z tym, że chciałem zamienić w dniu B wykroki na jeszcze raz przysiady, a bicki na Arnoldki albo Hammerki.
Oraz zamienić to na bardziej siłowe - większe przerwy, 5 serii (duże mięśnie)/3 (małe) i nie 8-12 powtórzeń, lecz 5 jak w Bill Starze 5x5 z progresem co tygodniowym.

Było różowo ale skonsultowałem to z moim niedoszłym trenerem który powiedział, że słabo to wygląda, że nieefektywnie, że lepiej push/pull/leg, tylko, że PPL działa w systemie Push-Pull-Leg-wolne-Push-Pull-Leg-wolne czyli 8 dniowym (a nie 7) i na dobrą sprawę w tygodniu jest się minimum 4 dni na siłowni, a tyle być nie mogę. Natomiast gdybym robił Push-wolne-Pull-wolne-Leg-wolne to na dobrą sprawę wyjdzie to samo co split.

Schaby pomóżcie : <
Czy mój pomysł naprawdę ssie, jeśli tak to jakie rozwiązanie?
Zależy mi na ćwiczeniach kompleksowych: przysiady, martwy ciąg, podciąganie na drążku, wyciskanie sztangi leżąc, OHP, wiosłowanie sztangą, pompki na poręczach, może push press? No kompleksowe.
#mikrokoksy
#silownia
  • 6
pompki i cos na tego bicka?


@Dranieq: Jest prosta, a później krzywa no i na bica jest prosty i później arnoldy. Tylko, że to jest 3x w tygodniu na dobrą sprawę tyranie tego samego mięśnia i czy to ma sens.
A i nie mówię, że do oporu, tylko jak w BS5x5 czyli max ile mogę powtórzyć aż 5 razy z zapasem siły.
Bo ogólnie mi zależy na sile i masie,
@loczyn: Prawdę mówiąc nie pamiętam żeby mi różnicę robiło w jakim systemie trenuję, byle tylko ruszyć wszystkie mięśnie z właściwym ciężarem i technicznie poprawnym ćwiczeniu. Ale żaden ze mnie spec tak na dobrą sprawę i żadnych konkretnych celów sobie nie stawiałem.