Wpis z mikrobloga

cześć mirki, kiedyś tu pisałem na temat iphona, którego kupiłem i po roku okazało się że jest kradziony. Sprawa wróciła wczoraj wraz z policją, która przyjechała do domu po telefon :) szybko i na temat:
1.tel kupiony od gościa na allegro, sprawdzony sprzedawca, komentarze dobre itp itd (mógł sam nie widzieć że telefony kradzione są)
2.po roku pismo z prokuratury: oddaj telefon, niemiec się zgłosił po niego
3.zeznania w prokuraturze, że wszystko mam do niego faktury, pudełka, duperele
4.sprawa ucichła
5.wczoraj pały przyjeżdżają po tel.

Jak wcześniej pisałem kiedyś już pisałem o tym, czy da rade jakoś zatrzymać telefon itp.

Teraz piszę w innej sprawie jak odzyskać pieniądze za telefon, może ktoś miał jakieś przygody z tego typu sprawami. Telefon kupiony przez allegro, ale program ochrony kupujących trwa ileś tam od kupna, u mnie wyszło że kradziony po roku i się nie łapie :( co zrobić ? jak żyć ? jak odzyskać 2,5k zl:(?

#telefony #iphone #apple #prawo #oszukujo #allegro
  • 13
@pifpawko: skontaktuj się ze sprzedawcą i zobacz co powie na ten temat. Albo po prostu zagadaj, że nie będziesz robić problemów w zamian za telefon w podobnej cenie/ w podobnych parametrach.
Gościu zapewne już również miał rozmowę z policją na ten temat, więc sprawę od tej strony powinien znać.
Jak się nic polubownie nie uda, to trzeba będzie go normalnie wzywać do zapłaty i iść ewentualnie do sądu (z rękojmią, o
@eaxene: dzwoniłem do niego za pierwszym razem gdy przyszło wezwanie z prokuratury, był zdziwiony. Mówił, że niemożliwe, wszystko legalnie ma faktury i czeka w takim razie na wezwanie na zeznania. Obecnie nie odbiera, na allegro obecnie telefonów nie sprzedaje, ale ma komentarze sprzed kilku dni więc coś musiał opchnąć
@pifpawko: Zdecydowanie rękojmia za wady... spróbuj porozmawiać (jak człowiek z człowiekiem, bez postawy roszczeniowej, podnoszenia tonu i wymachiwania łapami) ze sprzedającym. Jak nie będzie chciał sprawy załatwić polubownie to sąd. W ramach rękojmi możesz domagać się wymiany przedmiotu lub zwrotu pieniędzy jeżeli ta wymiana nie jest możliwa.

Sądu się nie bój, to nic strasznego. Jeżeli jest tak jak piszesz to koszta procesu poniesie i tak sprzedający.
@pifpawko: To zależy od sprzedającego i formy jego działalności. Ale mało prawdopodobne mi się wydaje żeby ktoś zamykał spółkę prawa handlowego z powodu jednego takiego roszczenia, a osoba fizyczna prowadząca działalność odpowiada do wysokości swojego majątku. Jestem ciekaw co ten radca prawny tak na na prawdę wróży.
byłem u radcy prawnego i mówił, że pieniędzy nie odzyskam bo jest tyle sposób żeby sprzedawca się wykręcił typu zamknie firme, przepisze itp że szok. troche lipa


@pifpawko: xD Dobre. Ktoś poniesie 2 razy takie koszty związane z założeniem nowej spółki czy tam działalności żeby przyoszczędzić na jednym kliencie
@pifpawko: Pssst. Nie znam sprawy, ale mu się chyba nie chciało ewentualnie latać do sądu w twoim imieniu w sprawie o jakieś 2 k złotych ;)
Możliwe, że nie odzyskasz pieniędzy, ale raczej z innych powodów niż przepisanie majątku (zresztą od tego masz skargę pauliańską), a zamknięcie działalności nic w zakresie odpowiedzialności nie zmienia (jeżeli miał zwykłą DG, zresztą w innych przypadkach też nie jest tak, że długi znikają).
@Adams_GA: z tego co wiem z prokuratury to nie był jeden telefon tylko jakaś partia, ukradziono niemcowi telefony a sprawę prowadzić prokuratura w pradze i nie wiem po czym imei czy co, doszli że jeden z telefonów kupiłem ja. Więc możliwe że tego sprzedawcy nie dotyczy jeden telefon tylko kilka,kilkanaście