Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was kiedykolwiek naprawdę dostał mandat za jazdę po ścieżce rowerowej? Ciągle po nich jeżdżę bo zwykle na części dla pieszych jest o wiele gorsza nawierzchnia, w najlepszych wypadkach kostka, zresztą wszyscy rolkarze których mijam też są na rowerowej części, a ostatnio czytałam że to jest łamanie przepisów bo rolki nie wpadają w definicję roweru :< jak żyć

#rolki
  • 10
  • Odpowiedz
@wdzwr: ja jeżdżę po ścieżkach, bo lepsza nawierzchnia i wiele razy policja przejeżdżała gdzieś obok i nie reagowali. Rowerzyści też nic nie narzekają, ale ja podobnie jak ty, grzeczniutka jestem, przestaję na chwilę ruszać nogami, a czasem nawet zjeżdżam na chodnik, jak jest taka możliwość :)
  • Odpowiedz
@wdzwr: Policja nigdy ani mnie, ani nikogo z moich znajomych nie ukarała mandatem za jazdę po DDR.
policja musi: a)-widzieć Cię, b)-uznać, że warto ukarać, c) złapać. I o ile nie będzie akcji tematycznej gonimy rolkarza to raczej nic nam nie grozi. Zresztą, oni często nie znają statusu rolkarza i nie wiedzą, że po DDR nie wolno. A mandat jest 50pln, więc do przeżycia.

Polecam zdrowy rozsądek: światełka wieczorem, jeśli słuchawki
  • Odpowiedz