Wpis z mikrobloga

Mireczki z #uk, jak to jest z TV Licence? TV nie oglądam, ale posiadam - z trzeciej strony telewizor podpiety do internetu i tak jakby może oglądac strumienie live.
Jak to wyglada w praktyce? Mam oswiadczac, ze nie potrzebuje licencji? Mam sie bac, bo przyjda o 6 rano i sprawdza, czy to co ogladam akurat nie leci live w TV i nie naruszam prawa i krolowa nie głoduje? Czy miec #!$%@??
A pytam tutaj, bo na forach polonijnych to jeszcze wiekszy rak niz tutaj, a poza oficjalnymi stronami jakos ten temat brytyjczykow nieszczegolnie interesuje.
#emigracja #tvlicence
  • 12
@edgar_k: oficjalne transmisje live z BBC, ITV czy CH4 moga miec znaczone pakiety i ci udowodnia ze na tym IP ogladales TV Live

Bez licencji mozesz ogladac tylko VOD ale musisz ich o tym poinformowac
ezeli oglada sie tylko polska telewizje,na dowod antena cyfrowego polsatu to tez trzeba placic tv licence?


@OralnyPiruet: to na 100% tak.

moga miec znaczone pakiety i ci udowodnia ze na tym IP ogladales TV Live


@bluehead: znaczone czym? Farba? Zreszta - ja nie chce tego ichniego Live oglądać i nie zamierzam.

ale musisz ich o tym poinformowac


@bluehead: jesteś pewien, że "musze"? Z tego co widze, to jest ichnia
Przeczytaj dokladnie rozdzial


@bluehead: no rzecz w tym, ze czytałem i nigdzie tam nie widze, że mam obowiązek albo kupić licencje albo zadeklarować, że nie potrzebuje. Prawo, z tego co widze, mówi jedynie, że jak oglądam to muszę mieć.

tak fabra, wystarczy jakis becaon w naglowku i pokaza ci logi.


@bluehead: szczerze - tu mnie zaciekawiłeś - pierwszy raz słysze o "beacon w naglowku" - sadze, ze udowodnić moga dużo
szczerze - tu mnie zaciekawiłeś - pierwszy raz słysze o "beacon w naglowku" - sadze, ze udowodnić moga dużo prościej (adres MAC urządzenia które łączyło się z ich serwerem)


ale zeby do tego dojsc to musza miec nakaz sadowy zeby ci urzadzenie sprawdzic i udowodnic, a znaczac pakiety beda wiedziec ze w tym domu bylo ogladane. Server od Live i VOD jest ten sam przynajmniej w BBC, ale to jest tylko moja
albo bedziesz miec listy z pogrozkami co miesiac w skrzynce


@bluehead: Które oczywicie mozna kompletnie zignorowac, bo nie ma obowiazku z nimi nawet rozmawiac. Ale TV license trzeba placic oczywiscie, kiedy jest to wymagane.
@edgar_k: Ja mam TV, ale nie oglądam ani brytyjskiej, ani polskiej telewizji live. Tylko filmy z netu i to bardzo rzadko. Nie płacę licencji, bo w tym wypadku nie ma takiej potrzeby. Z drugiej strony, licencję trzeba płacić nawet jeśli nie masz TV, a stream live oglądasz np. na telefonie.
Nie płacę licencji, bo w tym wypadku nie ma takiej potrzeby


@phosphor-bronze: ja u siebie tez diagnozuje taki przypadek. Pytanie tylk - czy trzeba zgłaszac, że się nie potrzebuje. I czy ewentualnie nie będą się pluli, że jak mam komputer to moge ogladać i ich nie obchodzi i dostanę karę.
@edgar_k: z tym TV license to w ogóle dziwne akcje są czasem. Do mnie kiedyś przyszedł starszy Pan i stwierdził, że skoro mam telewizor, ko0mputer i dekoder to płacić trzeba i pozamiatane :D