Wpis z mikrobloga

Skończyłem Narrenturm - Sapkowskiego. Pomijając wybitny kunszt autora zauważyłem że cała fabuła jest dość mocno osadzona historycznie. Miejsca wydarzeń, postacie i wydarzenia mają podstawę historyczną. Jako że pochodzę z dolnego śląska gdzie dzieje się owa powieść wszystko to jest bardzo rzeczywiste. Od kilku godzin siedzę na wiki i czytam o wojnach husyckich i władcach śląska z XV wieku. Zaczynam powoli rozumieć fenomen tego autora.

#ksiazka #sapkowski
  • 6
@severian: Ściągnij chociaż jeden rozdział Narrenturmu i puść sobie w autobusie.

Poziom co najmniej porządnego słuchowiska, dużo lepszy niż jakiegokolwiek filmu.

Choć z uwagi na wierne przytaczanie książki niektóre efekty dźwiękowe są w nieco złych momentach według mnie - np dźwięk przewracanego stołu pojawia się pod koniec zdania mówiącego o tym a nie w miejscu orzeczenia (tak według mnie byłoby lepiej)
@mariuzpl: Osobiście zawsze wolałem papier. Nie miałem wiedzy że są audiobooki tego typu, z aktorami, odgłosami walk i muzyką. Teraz w emptrójce nie noszę już muzyki. Nie żałuje żadnej złotówki zostawionej w audiotece.