Wpis z mikrobloga

@Tremade: Tak, wytrzymałość na ściskanie jest duża, ale nie mamy tu bryły, poddanej ściskaniu, a raczej ściankę grubości kilku cali i długości 30m. Bardziej chodziło mi o to, ze przy ściskaniu (poziomy ruch budynków) dojdzie do wyboczenia i po prostu szkło nam pęknie. Ale jak już wspominałem, są to moje luźne dywagacje, nie miałem do czynienia ze szkłem, jako materiałem konstrukcyjnym.
  • Odpowiedz
@filipetrus: Musisz mieć straszne ciągoty w stronę geotechniki i stanów granicznych gruntu jeśli pierwsze co Ci przychodzi do głowy przy spojrzeniu na to cudo to właśnie ta kwestia, a to akurat jeszcze dałoby się pewnie rozwiązać odpowiednim podparciem i rodzajem szkła.

Ja to mam natomiast bekę, że jakiś profesjonalny architekt w ogóle był w stanie coś takiego wykoncypować. Jakiemuś gimbusowi to jeszcze można wybaczyć, ale potem tacy ludzie przychodzą do biura
  • Odpowiedz
Na pewno zastosuja pompy utrzymujace poziom wody i nadmiar bedzie odprowadzany. Ulewy to najmniejszy z problemow.


@waldo: Jak dla mnie zdjęcie które dałeś w tym poście jest lepsze od otwierającego. Cudo ()
  • Odpowiedz
@gracjann: Za żadne pieniądze nie wlazłabym do tego basenu.

@marcia1812: "Za żadne pieniądze nie wlazłabym do tego basenu." Za każde pieniądze wlazłabym do tego basenu.


Za żadne pieniądze wlazłbym do tego basenu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chyRZy: 8" to oznaczenie cali, " - tak się oznacza cale. 'Inch' to po angielsku cale. Często w przemyśle oznacza się grubości czy średnice w calach, grubość szkła, czy średnice rur. Ot, tak się przyjęło ale niektórzy wyrażają to w milimetrach. Zależy od człowieka.

Mam nadzieje że pomogłem.
  • Odpowiedz
@Tremade: Masz racje, pierwsze co rzuciło mi się w oczy to: hej, chcą połączyć dwa budynki wyłącznie szklaną konstrukcją. Ale rzeczywiście podstawowym problemem jest tu rozpiętość i obciążenie.
  • Odpowiedz
@waldo: Jeśli zrobią dwa oddzielne baseny to może jakoś to powstanie. Dylatacja musi być, najwyżej ludzie będą skakać z jednego basenu do drugiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@filipetrus: Nie wiem czemu na początku myślałem, że mówisz o ściskaniu jako o własności materiału, a nie ściskaniu jako całości konstrukcji. A tak to pełnia racji, na sztywno mocując to by wyszło jak mówiłeś.
  • Odpowiedz
@prdlt: W takim przypadku zastosowanoby prawdopodobnie jakis zbrojony laminat szklany, nie czyste szklo-wiec ten wykres ma sie nijak do rzeczywistych rozwiazan.
@fAzI: Plexa odksztalca sie bardziej od szkla
  • Odpowiedz