Wpis z mikrobloga

Witam mirki!
We wrzesniu wybieram sie samochodem na wesele do lodzi a mieszkam we wloszech. Samochod mam na #lpg jest to mala panda z 2010 roku. I za cholere nie wiem jaka droga jechac.
Pierwszy moj pomysl byl taki aby jechac (mieszkam kolo Udine) na Villach potem Salzburg, Monachium i na Wroclaw skad jest nowa droga na Lodz. Jest to wariant wydaje mi sie ze najtanszy, bo placimy tylko winiete w austrii i za tunele austryjackie. Ale z drogiej strony wyczytalem ze w DE moze byc problem z lpg bo maja inne pistolety. Ma ktos juz tym jakies doswiadczenie?
Nastepny plan to jazda przez Slowacje. Czyli przez Villach-Wieden-Bratyslawe-Zilina-Zywiec-Bielsko-Biala-Myslowice-Czestochowa i Lodz. Jest to mysle wariant troche hardkorowy bo autostrad malo na tej trasie zwlaszcza pod koniec.
No i plan trzeci Czechy. Czyli przez Wieden-Brno do Olomouc i tutaj albo na Wroclaw albo na Gliwice.
Jak myslicie ktora trasa bedzie najlepsza. Zaznaczam ze jestem mlodym kierowca z malym doswiadczeniem i troche sie jednak wyjazdu boje. Mysle ze gdzies na trasie zatrzymam sie zeby przespac noc, gdzie byscie polecili?
#trasa #jakdojade #samochody #niemcy #czechy #slowacja #pytanie #motoryzacja
  • 7
@mp3maniak: Drogie? Tyle godzin wolałbym jechać po autostradzie niż naszych górskich serpentynach i po jednopasmówkach.

Ma wiosnę mam zamiar się sprawdzić i pojechać z uk do Chorzowa ale problemu raczej nie będzie bo na całej trasie autostrady :)
@mp3maniak: Jeśli mieszkasz koło Udine to trasę masz jedną. Reszta to grube nadkładanie drogi i niepotrzebne kombinacje.

Lecisz: Udine - Klagenfurt - Wiedeń - Brno - Ołomuniec - Ostrava - Gliwice - Częstochowa - Łódź

Poza kilkunastoma kilometrami przy granicy Austria-Czechy lecisz non stop autostradą / drogą ekspresową.